Facebook Google+ Twitter

Malta Festival: "Wędrująca orkiestra: Haydn - części całości"

W ramach maltańskiego konkursu Nowe Sytuacje na poznańskich ulicach mogliśmy podziwiać wędrującą orkiestrę. Muzycy na znak dyrygenta zaczęli grać ruszając z wielu miejsc miasta by ostatecznie spotkać się na Starym Rynku.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Pomysł jest prosty: dyrygent stoi na Starym Rynku, gestem rozpoczyna wykonanie symfonii. Fot. Barbara Chocianowicz
Pomysł jest prosty: dyrygent stoi na Starym Rynku, gestem rozpoczyna wykonanie symfonii. Fot. Barbara Chocianowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak donosi strona festiwalowa: Zwycięzcą tegorocznego konkursu Nowe Sytuacje została Orkiestra Kameralna l'Autunno ze spektaklem Wędrująca orkiestra: Haydn - części całości.

"Werdykt jury:

Jury projektu Nowe Sytuacje Festiwalu Malta we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, w składzie: Szymon Kaczmarek, Marta Bryś, Weronika Szczawińska, Mateusz Tłok, pod przewodnictwem prof. Andrzeja Wirtha, przyznaje nagrodę festiwalu w wysokości 30 tysięcy złotych Orkiestrze Kameralnej l'Autunno za projekt Wędrująca orkiestra: Haydn - części całości.

Zdaniem jury projekt ten spełnia w sposób przejrzysty i sprawdzalny założenia programowe konkursu, plasując symfoniczne arcydzieło europejskiej klasyki (104 Symfonia, fragment I części oraz Finale) w kontekście miejskim, rozbijając statyczny status orkiestry symfonicznej, czyniąc z niej zjawisko ruchome, poddane prawom przypadku i konstytuujące się na nowo w zderzeni gry solowej i grupowej. Zapomniana w innych projektach kategoria piękna i humoru zasługuje na szczególne wyróżnienie. Generacja artystów trzeciej dekady, wspaniałego nowego pokolenia, prezentuje się tutaj w momencie triumfu."

więcej na www.malta-festival.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł. Dobrze, Basiu, że tam byłaś. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.