Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8879 miejsce

Maltafestival 2011 - aktorzy ukarani mandatami za nagość

Artyści francuskiej grupy Deuxieme Groupe d’Intervention zostali ukarani mandatami za to, że w ulicznym przedstawieniu występowali nago.

Przed poznańską publicznością Deuxieme Groupe d`Intervention zaprezentowała spektakl, wystawiany w wielu miejscach świata, "Tragedie! Un poeme...". Wydarzenie miało miejsce przy ul. Księcia Józefa, pod Pomnikiem Armii Poznań. Podstawowym założeniem programowym grupy jest przekonanie, że przestrzeń publiczna, gdzie wszystko jest możliwe, to najwłaściwsze miejsce do rozwijania i współdziałania idei. We wspomnianym przestawieniu część artystów rozbiera się i to właśnie stało się powodem interwencji poznańskiej policji.

 / Fot. www.malta-festival.pl Po wtorkowym przestawieniu, z którego relację można zobaczyć tu, widzowie długo nagradzali brawami Francuzów. Jednak policja otrzymała zgłoszenie, że obnażają się w przestrzeni publicznej. W związku z tym przed środowym występem na miejscu spektaklu pojawili się funkcjonariusze policji. Obserwowali oni przedstawienie, w którym ponownie aktorzy rozebrali się do naga. Po zakończeniu "Tragedie! Un poeme..." policjanci wręczyli artystom trzy mandaty w wysokości 100 zł każdy.

Dla polskiego prawa nie ma znaczenia, czy był to spektakl, czy też nie - mówił Zbigniew Paszkiewicz z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. - Ponieważ aktorzy występowali nago w miejscu publicznym niczym nieograniczonym, to jest to traktowane jako wybryk nieobyczajny. Jak dodaje policja musiała interweniować ponieważ dostała doniesienie.

Nie mamy do policji żadnych pretensji. Wszystko odbyło się bardzo kulturalnie i w bardzo fajnej formie - opowiada Anna Reichel, rzeczniczka prasowa maltafestivalpoznań2011. - Nie było żadnej agresji, skuwania w bramie, żadnej pokazówki. Oczywiście zapłaciliśmy mandaty, bo alternatywą jest wizyta w sądzie, a nie chcemy w tym celu ściągać artystów . Wydzwaniają do mnie agencje prasowe z całego świata pytając, czy to normalne, że w Polsce artyści dostają mandaty za swoje spektakle - dodaje. I czy to polska publiczność tak ostro reaguje na takie przedstawienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolejny obciach ze strony PO.
Policjanci mają prawo udzielić upomnienia. I tak, powoli, zaczyna się totalitaryzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie masz więcej zdjęć ? :-) Nie ma to jak zgorszeni przechodnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie tam naga dziewczyna była śliczna , hi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.