Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2522 miejsce

Maltafestival 2011. Spektakl "Niewiadoma" Polskiego Teatru Tańca

W Pawilonie Nowa Gazownia zaprezentowane zostało przedstawienie "Niewiadoma" w choreografii Pawła Malickiego. Subtelne, piękne, intrygujące ...jak kobiety.

1 z 19 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Paweł Malicki, tancerz i choreograf. Ukończywszy Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, uzyskał dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Obecnie związany jest z Polskim Teatrem Tańca.Fot. Andrzej Hajdasz
Paweł Malicki, tancerz i choreograf. Ukończywszy Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, uzyskał dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Obecnie związany jest z Polskim Teatrem Tańca.
Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Andrzej Hajdasz - dzieło artystyczne jest przekazem od nadawcy do odbiorcy, to co takim przekazem nie jest nie jest dziełem sztuki. Stąd np. wschód słońca, rozlana przypadkowo farba czy striptease lub potańcówka sztuką nie jest. Skoro wg Pana powyższe jest sztuką, to jak brzmi treść przekazu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu, kostiumy i scenografia zostały przygotowane przez studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach współpracy z Pracownią Zjawisk Teatralnych dr Piotra Tetlaka. Spektakl choreograficznie przygotował Pan Paweł Malicki, którego przesłanie towarzyszące spektaklowi zostało zacytowane przy pierwszych fotografiach.
Zapraszam Pana do obejrzenia spektaklu na żywo, aby przekonać się jednak, że główny punkt przekazu położony był na taniec, a ubiór tancerek był tylko środkiem wyrazu choreografa.
Światło i strój dodawały jedynie nastroju przy próbie poszukania odpowiedzi na pytanie kimże lub czymże jest owa Niewiadoma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi to raczej przypomina mierny pokaz bielizny erotycznej... Oczywiście aby nie wyjść na prymitywnego erotomana, zawsze można dopisać do prezentowania pupy jakąś ideologię, na zasadzie racjonalizacji twierdząc że jest ona wzniosła czy ma wartości artystyczne. I nie piszę tego dlatego, że uważam nagość w sztuce za złą, tylko dlatego że nagość powinna służyć przekazaniu jakiejś treści. Np. mój wykładowca prof. Jerzy Limon opowiadał o takim performance: naga kobieta (była prostytutka), rozłożona na fotelu ginekologicznym, z wziernikiem domacicznym, widzowie mogą podejść i zajrzeć do wnętrza, wówczas widzą własną twarz (bo wewnątrz jest lusterko).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowna galeria, piękne Kobiety, a to wszystko w połączeniu z Muzyką, światłem i Tańcem musi wyglądać wspaniale: - duchowa rozkosz;)) - W Hamburgu jest akurat - jak co roku - Sommer Festival w "KAMPNAGEL"; - może byście tak z tym spektaklem Jego w Niemczech pokazali?.. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.