Facebook Google+ Twitter

Maltafestival Poznań 2010 pod hasłem Flamandów

W dniu 25 czerwca rozpoczął się w Poznaniu jeden z największych festiwali teatralnych w Polsce. To już 20. edycja prezentacji teatralnych w przestrzeni miejskiej. W ciągu swojej dwudziestoletniej historii uległ wielu przeobrażeniom. Początkowo dominowały teatry uliczne. Z czasem zaczął prezentować coraz szersze spektrum sztuk teatralnych.

W tym roku po raz pierwszy festiwal przyjął inną formę. Odbędzie się pod hasłem "Idiom: Flamandowie". Organizatorzy zamierzają popularyzować sztukę flamandzką, która inspiruje całą Europę.

Jak każdego roku Poznań zmienia się nie do poznania. W czasie festiwalu wszędzie króluje teatr. Obejrzeć będzie można zarówno tradycyjne sztuki teatralne wystawiane na deskach scenicznych, jak i sztuki wizualne, gdzie środkami wyrazu stają się najnowsze zdobycze techniki, oraz spektakularne, wielkie produkcje.

Wszystko to będzie dodatkowo okraszone koncertami muzycznymi, które jak zwykle towarzyszą zjawisku o nazwie Maltafestival Poznań. Wszystkim rozmiłowanym w teatrze polecić można w tych dniach pobyt w Poznaniu i uczestniczenie w tym wielkim interdyscyplinarnym przedsięwzięciu.

Festiwal będzie się odbywał od 25 czerwca do 5 lipca. Przedstawienia odbywają się w różnych punktach miasta i trwają od przedpołudnia do późnego wieczora. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

Szczegółowy program przedstawień znajdą Państwo na stronie organizatora festiwalu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto tam być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.