Facebook Google+ Twitter

Maltafestival Poznań 2010: Śródka Europy - już dzisiaj!

W piątek, 2 lipca, o godzinie 22, na Śródce przy byłym kinie Malta odbędzie się spektakl o nazwie "Śródka Europy". Wykona go grupa o nazwie Akademia Ruchu. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Projekt Śródka Europy jest częścią odbywającego się festivalu Malta, stanowi próbę wykorzystania ciekawych części miasta - obecnych w świadomości jego mieszkańców.

Takim miejscem w Poznaniu jest Śródka - mała dzielnica znajdująca się prawie w centrum miasta, a jednak poza jego głównym nurtem. Przyjmując nadaną jej przez festiwalowy kontekst funkcję punktu obserwacyjnego, zachowa ona i uwydatni cechy punktu obserwowanego - zarówno w tym, co zastane (nietypowy kształt rynku, odchodzące w niebyt kino, ponadczasowa natura bruku), jak również w tym, co wniesione (przekładając paradoksalne nieraz skojarzenia na język akcji artystycznej).

Projekt oparty jest na jednorazowym wydarzeniu - tajemniczym seansie filmowym. Dla Akademii Ruchu kino jest miejscem kondensacji fabularnych fikcji, którym nadaje funkcję nośnika przesłań uniwersalnych. Artysta, tak jak polityk, podąża do celu, nie odrzucając maski. Tym razem podejmie również próbę przyłożenia jej do podążającego ku swemu przeznaczeniu "z drugą prędkością" wycinka codziennego życia miasta.

Próba świateł. / Fot. Przemysław ParzyszAktorzy na starej śródeckiej kostce brukowej. / Fot. Przemysław ParzyszJulia Frąckowska w trakcie prób. / Fot. Przemysław Parzysz

 / Fot. Przemysław ParzyszReżyser przedstawienia Wojciech Krukowski. / Fot. Przemysław Parzysz / Fot. Przemysław ParzyszProjekt i reżyseria:


Wojciech KrukowskiOpracowanie zbiorowe i realizacja z udziałem zespołu w składzie:

Janusz Bałdyga

Jolanta Krukowska

Cezary Marczak

Zbigniew Olkiewicz

Krzysztof ŻwirblisOpracowanie techniczne:

Jarosław Żwirblis

Jan Pieniążek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Śródka to miejsce, o które warto się troszczyć i dobrze, że właśnie tam odbędzie się spektakl. Cała dzielnica mogłaby być jedną wielką dekoracją. Jeżeli czas pozwoli, chciałbym to zobaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.