Facebook Google+ Twitter

Maltańska Scena Muzyczna dla miłośników wakacji w mieście

W niedzielę, 29 sierpnia, nadarza się okazja, by posłuchać ostatniego z letnich koncertów na pływającej Maltańskiej Scenie Muzycznej w Poznaniu.

 / Fot. Andrzej HajdaszTereny rekreacyjne nad sztucznym Jeziorem Maltańskim w centrum Poznania są ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców i gości odwiedzających miasto - szczególnie latem. Spiętrzone wody rzeki Cybiny wypełniają nieckę, tworząc rozległy akwen.

Na wypoczywających nad Jeziorem Maltańskim czeka wiele atrakcji. Ludzie przychodzą tu pospacerować, pojeździć na rowerze lub rolkach, posiedzieć w kawiarenkach, pograć w minigolfa, pooglądać zawody na torze regatowym, pozjeżdżać na nartach na sztucznym stoku, zajrzeć do kina letniego lub posłuchać muzyki.

Od wielu już lat w miesiącach letnich przycumowana jest do Maltańska Scena Muzyczna / Fot. Andrzej Hajdaszbrzegu jeziora scena, na której w soboty i niedziele odbywają się koncerty. Ich organizatorem jest POSiR. Występują na niej zarówno gwiazdy, jak i obiecujące talenty muzyczne. Zapraszane zespoły prezentują szerokie spektrum stylów muzycznych, od jazzu przez funk, soul, blues, poezję śpiewaną po awangardę i alternatywny rock. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na ostatnim niedzielnym koncercie 29 sierpnia zobaczymy i usłyszymy:

Kamp!

Zespół powstał w 2007 roku, choć muzycy znali się już wcześniej. Pierwszy rok wspólnej działalności upłynął na twórczych poszukiwaniach. Wreszcie udało się im osiągnąć wspólny kierunek i wiosną 2008 nagrali pierwsze utwory i zaprezentowali je w swoim profilu w portalu myspace.

Miłośników ich muzyki, którzy chcą usłyszeć i zobaczyć zespół na żywo, zapraszamy na Maltańską Scenę Muzyczną w niedzielę 29 sierpnia.

Początek koncertu ok. godz. 19

Tego lata publiczność miała okazję usłyszeć między innymi takie zespoły jak:

Dziki Jazz

Zespół tworzą Kamil Peter - gitara, Aleksander Kamiński - saksofony, Paweł Urowski - kontrabas i Rafał Gorzycki - perkusja. Wcześniejsze doświadczenia muzyczne oraz kierunki poszukiwań twórczych prowadzą ich w stronę jazzu, muzyki filmowej oraz eksperymentalnej. Tym razem zaprezentowali na scenie nastrojową i nostalgiczną muzykę. Wiele utworów miało znamiona muzyki ilustracyjnej. Oprócz melodycznych utworów znalazły się również utwory z pogranicza umiarkowanego eksperymentu.
Dziki Jazz na Maltańskiej Scenie Muzycznej / Fot. Andrzej HajdaszDziki Jazz na Maltańskiej Scenie Muzycznej / Fot. Andrzej HajdaszDziki Jazz na Maltańskiej Scenie Muzycznej / Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*! Ciekawe klimaty. Mało teraz jazzu. Jednak dobrze, że jest choć trochę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.