Facebook Google+ Twitter

Maltretowane zwierzęta potrzebują naszej pomocy

Co roku w Polsce zostaje porzuconych do 200 tys. zwierząt. Głodne, bite, przestraszone trafiają do schronisk, gdzie nie zawsze zostaje im udzielona należyta opieka.

Schronisko dla zwierząt. / Fot. Grzegorz Mehring Dziennik BałtyckiPrawdziwy obraz ludzkiej bezmyślności możemy zobaczyć na wsi, gdzie gospodarze przywiązują swoje psy do bud. Czy to są warunki dla zdrowego psa? Buda, do której pies się zazwyczaj nie mieści, łańcuch do którego jest przywiązany jest dwa razy cięższy od naszego pupila, jedzenie i wodę dostanie, gdy gospodarz przypomni sobie o psie. Po krótkim czasie takie zwierzęta trafiają do schronisk, znów przeżywają traumę. One także mają uczucia. Odczuwają zdenerwowanie, stres, niepokój, a także miłość i uczucie radości.

Jeśli chodzi o media, to coraz częściej słyszymy o ratowaniu bezdomnych zwierząt. Szkoła, nauczyciele na lekcji biologi powinni wpajać młodemu pokoleniu, jak ważna jest ochrona zwierząt, że ich złe traktowanie podlega karze. Zwierzętom pomagają wolontariusze pracujący w schroniskach. Ich zadaniem jest znalezienie zwierzakom nowego i bezpiecznego domu. Zawsze chętnie udzielą nam rady i przekażą potrzebne informacje. Sprawiają, że schroniska stają się "przystankiem'" dla najwierniejszego przyjaciela człowieka.
Ludzie często zapominają, że ich zwierzęta to nie rzeczy, a prawdziwi przyjaciele na całe życie.

Gdy tylko możemy wspierajmy schroniska, fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie. Jedną z najprężniej działających fundacji jest lubelski ,,Felis''.Oto efekty jej pracy:

2005r
85 adopcji
88 sterylizacji

2006r:
121 adopcji
111 sterylizacji

2007r:
148 adopcji
123 sterylizacje

2008r:
88 adopcji
97 sterylizacji

2009:
45 adopcje
67 sterylizacji

Z fundacją można skontaktować się telefonicznie pod numerem 601 28 11 56. Sama jestem wolontariuszką i chętnie udzielę in1formacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

milena kaminska
  • milena kaminska
  • 29.08.2012 22:49

ten kto bije i glodzi zwierzenta niech umiera w meczarniach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jeremy B
  • Jeremy B
  • 29.12.2010 16:24

Słuchajcie mam taki pomysł żeby stworzyć stronę internetową poświęconą całkowicie ściganiu osób zamieszczających w sieci filmy z maltretowanymi zwierzętami. Wiadomo że jest to zjawisko które będzie jeszcze miało miejsce, dlatego warto być na to gotowym, można by tam zamieszczać filmy zanim zostaną usunięte przez bezmózgich twórców, dzielić się spostrzeżeniami i ustaleniami. No chyba że już istnieją takie strony ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieś to jedna strona medalu, natomiast w mieście obserwuję drugą. Wielu moich znajomych ma psy ze schroniska, kilka z nich rzeczywiście odebrano gospodarzom na wsi, ale sporo to psiaki potraktowane jak zabawka przez mieszczuchów. Właściciele porzucili je, kiedy się okazało, że opieka nad psem oznacza obowiązki.
I jeszcze jedno. Oczywiście, w młodych ludziach trzeba kształtować wrażliwość na los zwierząt, ale prawdziwym problemem są dorośli. Widzę to, porównując stosunek wiejskich dzieci do psów czy kotów z postawą ich rodziców i dziadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.