Facebook Google+ Twitter

Maluch na wakacjach - wyzwanie czy przyjemność?

Podróż z dzieckiem może być nie lada wyzwaniem, dlatego by w pełni cieszyć się z wymarzonego urlopu, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Jeden z domków w Chorwacji z serwisu Casamundo.pl / Fot. InterhomePlanowanie letnich eskapad najlepiej rozpocząć od sprawdzenia niezbędnych dokumentów. Przede wszystkim odpowiednio wcześnie należy zatroszczyć się o paszport. Dzieciom do 13-go roku życia wydawane są 5-letnie paszporty biometryczne. Warto już teraz sprawdzić ważność wymaganych dokumentów i zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu przed wyjazdem.
Oprócz paszportu powinniśmy również przygotować: książeczkę zdrowia dziecka, ubezpieczenie i na wszelki wypadek numer telefonu do sprawdzonego pediatry w Polsce. Ponadto przy organizacji dalszej wyprawy warto odpowiednio wcześniej udać się z dzieckiem do lekarza i sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do wyjazdu, a także zrobić niezbędne szczepienia np. przeciw chorobom przenoszonym przez kleszcze – jeśli planujemy spędzić urlop na łonie natury i blisko lasu. Pozostając przy tematach zdrowotnych warto również pamiętać o uzupełnieniu samochodowej apteczki.

Podczas wakacyjnych zabaw dzieci mogą się nabawić małej kontuzji. Plastry, woda utleniona, tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i preparaty na dolegliwości żołądkowe to podstawowy zestaw, który powinien się znaleźć w każdej apteczce. Następnie możemy przystąpić do pakowania. Kto podróżuje z dziećmi doskonale wie, że lista rzeczy do wzięcia wydaje się nie mieć końca. Aby zaoszczędzić cenną przestrzeń w samochodzie, sprawdźmy wyposażenie domku letniskowego. Część obiektów dostępnych na przykład na portalu Casamundo.pl jest doskonale przystosowana do przyjęcia rodzin z małymi dziećmi. Można w nich znaleźć między innymi: łóżeczko, przewijak, podgrzewacz do butelek i inne niezbędne akcesoria. Warto więc, sprawdzając różne oferty, zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie.

Ponadto warto sprawdzić informacje o okolicy i pobliskich atrakcjach. Poza plażowaniem dzieci lubią aktywnie i wesoło spędzać czas, dlatego plac zabaw może okazać się niezastąpiony. Tą kwestię również powinniśmy uwzględnić przy wyborze wakacyjnego zakwaterowania.

Podróż za jeden uśmiech


Zanim dotrzemy w wybrane miejsce czeka nas jeszcze wielogodzinna podróż. Rodziny z małymi dziećmi często wolą podróżować własnym samochodem. Pierwszą czynnością po sprawdzeniu ogólnego stanu technicznego auta jest przygotowanie bagażu podręcznego. Chusteczki nawilżające, kocyk, soczek i jedzenie dla dziecka to tylko niektóre z rzeczy, które z pewnością okażą się niezbędne w czasie długiej podróży. Zazwyczaj na urlop wybieramy się latem. Często towarzyszą nam przy tym upały, dlatego włączamy klimatyzację. Nie możemy jednak przesadzić i przeziębić naszego malucha. Ważne jest, aby różnica między wnętrzem samochodu a temperaturą na zewnątrz nie była zbyt duża. Dobrym sposobem jest również wyjazd z samego rana. Mamy wówczas gwarancję, że część podróży dziecko prześpi, a my chociaż częściowo uciekniemy przez upałem. Nie można również zapominać o częstych postojach i wietrzeniu auta.
Wielogodzinna podróż potrafi być nużąca, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników wyprawy. Aby uprzyjemnić dziecku czas, możemy odpowiednio wcześniej przygotować ciekawe zabawki i książeczki, które doskonale sprawdzą się w czasie podróży. Oczywiście atrakcje powinny być dostosowane do wieku i zainteresowań naszych pociech.

Zwiedzanie i leniuchowanie


Po dotarciu na miejsce powinniśmy dostosować swój plan dnia do rytmu życia najmłodszych uczestników wyprawy. Oznacza to organizowanie odpoczynku w godzinach, w których dziecko śpi a aktywnych wycieczek w momentach największej aktywności malucha. Naturalnym jest, że podróżując z dzieckiem zwiedzimy mniej niż gdybyśmy wybrali się w podróż sami. Ponadto podczas zwiedzania powinniśmy pamiętać zarówno o komforcie swoim, jak i naszego dziecka. Zdecydowanie łatwiej podczas zwiedzania jest przenosić dziecko w wygodnej chuście lub nosidełku niż w masywnym wózku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.