Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9250 miejsce

„Mały cyrk” i "Vrbovski vitazi" zwyciężyli w "Lalka też człowiek"

W szóstej edycji festiwalu „Lalka też człowiek” nie przyznano tytułu Grand Prix. Wygrał ex aequo dźwiękowy spektakl „Mały cyrk” oraz koncert słowackiej grupy „Vrbovski vitazi”. W pewnym sensie wygrała muzyka.

Koncert "Vrbovski vitazi", jednego ze zwycięzców festiwalu. / Fot. Kasia Chmura-CegiełkowskaPierwszy raz w historii festiwalu odstąpiono od nagrody Grand Prix z powodu wyrównanego poziomu występów. „Mały cyrk” to eksperymentalny spektakl, w którym muzykę generują rekwizyty. Zabawki zasilane bateriami, lalki podwieszone na żyłkach i wirujące przedmioty przypadkowo uderzają o instrumenty. Z kolei rockowy koncert grupy „Vrbovski vitazi” zapada w pamięci z powodu kreatywnych instrumentów: rura PCV w roli instrumentu dętego, łopata zamieniona w gitarę elektryczną i spłuczka jako odpowiednik perkusyjnej stopy. Główną nagrodę o wysokości 20 tys. zł. podzielono pomiędzy te dwa występy.

Jury podjęło kontrowersyjną decyzję, aby wyróżnić jednego z jurorów. Uznanie za „wykreowanie magicznego świata” i 5 tys. zł otrzymał David Zuazola za pokaz pozakonkursowy. - Bardzo byliśmy zdziwieni. Decyzję o tym podjęło czterech jurorów. Uznali, że to, co zobaczyli, jest na tyle interesujące, że należy to uhonorować. Akurat David musiał na chwilę wyjść i nadarzyła się okazja, aby podjąć tę decyzję bez jego wiedzy - mówi jeden z organizatorów.

„Czarne skrzydło” Davida Zuazola otrzymało też prywatną nagrodę Marka Chodaczyńskiego za wyjątkową chwilę w animacji. - Za nonszalancką wręcz precyzję brania i odwieszania mikrofonu przez starca na wózku - powiedział Chodaczyński, pomysłodawca i twórca festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.