Facebook Google+ Twitter

Mały Memoriał Bronisława Czecha - Vancouver BC

Od siedmiu lat w Vancouver organizowany jest Mały Memoriał Bronisława Czecha. Irena Gostomska przewodząca Grupie EPIZOD - laureatka Złotej Sowy (polonijny Oskar) za rok 2008 jest autorką idei Memoriału.

koszulka startowa MMBCz / Fot. Michał RadoszewskiWiosna w Vancouver rozwija pełną paletę kolorów, okoliczne czarne niedźwiedzie wychodzą ze swych legowisk, a Polonusi po raz siódmy z rzędu uczestniczą czynnie w kultywowaniu tradycji sportów zimowych, których synonimem dla Polaków był Bronisław Czech.

W organizacji zawodów uczestniczył Janusz Czech - bratanek Bronka Czecha, mieszkający obecnie w Toronto oraz zapaleńcy i miłośnicy białego szaleństwa Teresa i Zbyszek Szymborski wraz z licznym gronem ochotników.

Ta impreza jest polonijnym przerywnikiem pomiędzy Igrzyskami Zimowymi i Paraolimpiadą, stanowi zachętę do uprawiania sportów zimowych przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny.
Zawodnicy, organizacja i pogoda spisali się na medal.

Na Mt. Seymour, na starcie w dniu 7 marca br. stanęło 74 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Pan Krzysztof Czapla, Konsul Generalny RP w Vancouver dekorował zwycięzców i wszystkim uczestnikom rozdawał wspaniałe pączki (produkt miejscowej cukierni).

Zakopiańską atmosferę zawodów zapewniały plansze informacyjne i pokaz przeźroczy o Bronisławie Czechu, jak również niezawodna rodzina Państwa Matygów ze swoim owczarkiem podhalańskim. Szczegółowe wyniki, informacje o tej cennej inicjatywie oraz o sponsorach są dostępne na stronie: epizod.org


Relacja zdjęciowa z przebiegu imprezy jest dostępna na stronach:
picasaweb

polonianewsmagazine.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna koszulka z tego memoriału. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.