Facebook Google+ Twitter

"Mały Most do języka chińskiego” - finał konkursu j. chińskiego

10 czerwca w Krakowie odbędzie się finał konkursu języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, w Auli Audytorium Maximum UJ (Krupnicza 33).

 / Fot. Instytut Konfucjusza UJNauka języka chińskiego nie należy do najłatwiejszych i dlatego warto ją wzbogacić wspólną zabawa oraz poznawaniem kultury chińskiej. Od 2013 roku na zakończenie roku szkolnego Instytut Konfucjusza UJ organizuje konkurs dla dzieci „Mały Most do języka chińskiego”, który jest doskonałą okazją dla nauczycieli i rodziców, aby mogli podziwiać efekty całorocznych wysiłków swoich pociech. Podczas konkursu klasy prezentują swoją znajomość języka chińskiego poprzez przedstawienie scenek, opowiadań, deklamacje wierszy, czy też zaśpiewanie piosenek w języku chińskim. Występy są dodatkowo urozmaicone efektownymi układami choreograficznymi, tańcami i pokazami kung-fu. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 80 dzieci, w kolejnych latach liczba ta sukcesywnie wzrastała, a w tegorocznej edycji spodziewamy się ponad 140 uczestników. W konkursie biorą udział nasi uczniowie z Instytutu Konfucjusza oraz ze szkół partnerskich: SP 12, SP 114 oraz SP 40. Tegoroczny finał konkursu odbędzie się Auli Audytorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33, w ten piątek (10.06) o godzinie 17:00.


Od 2009 roku Instytut Konfucjusza współpracuje ze szkołami podstawowymi i gimnazjami na terenie całego Krakowa. Z roku na rok liczba dzieci uczących się języka chińskiego powiększa się, a sukcesy edukacyjne naszych uczniów widać w wysokich wynikach uzyskiwanych z państwowego egzaminu języka chińskiego YCT (Youth Chinese Test). W bieżącym roku szkolnym aż 240 dzieci w trzech krakowskich szkołach podstawowych uczęszczało na lekcje języka chińskiego. Szczególnym sukcesem lektorów Instytutu Konfucjusza jest praca w czterech klasach integracyjnych w szkole podstawowej nr 12. Klasy integracyjne, czyli takie, które kształcą zdrowe dzieci i dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, są idealnym przykładem na to, że przy odpowiedniej motywacji i chęci każdy może opanować język chiński.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.