Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24186 miejsce

"Mały Piesek Zuzi" pomaga niepełnosprawnym dzieciom

Fundacja "Mały Piesek Zuzi", powstała w 2006 roku. Zajęcia z dogoterapii kierowane są do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, natomiast działania z zakresu szerzenia wiedzy kynologicznej dotyczą wszystkich zainteresowanych mieszkańców Poznania. O fundacji opowie nam Joanna Nawrocka- Rohnka, członek zarządu.

 / Fot. W24Jesteście Fundacją. Proszę podać pełną nazwę organizacji, miejscowość i kontakt.
- Fundacja na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej "Mały Piesek Zuzi" Poznań ul. Jarochowskiego 44. Kontakt: biuro@psiaterapia.pl

Od kiedy działacie i dlaczego założyliście organizację?
- Działamy na rynku od 2006 roku. Fundacja powstała, aby poszerzać wiedzę poznaniaków na temat psów oraz wspomagać rozwój dzieci z różnymi jego zaburzeniami.

Labrador retriever - pies wykorzystywany w terapii / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Afra_013.jpg&filetimestamp=20060430110030Jaki jest główny, najważniejszy cel stowarzyszenia?
- Wspomaganie rehabilitacji i terapii dzieci z różnego rodzaju problemami rozwojowymi oraz podnoszenie poziomu wiedzy poznaniaków na temat psów, udzielanie informacji, jak harmonijnie egzystować z naszymi zwierzątkami.

Do kogo skierowane są Wasze działania i jak duża grupa społeczności Poznania jest nimi objęta?
- Zajęcia z dogoterapii kierowane są do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, natomiast działania z zakresu szerzenia wiedzy kynologicznej dotyczą wszystkich grup wiekowych mieszkańców Poznania.

Czy są już konkretne pomysły i projekty do zrealizowania na ten rok?
- Planujemy objąć bezpłatnymi zajęciami z dogoterapii grupę około 30 dzieci, wyjeżdżamy również na turnus rehabilitacyjny w Bory Tucholskie, a dodatkowo chcemy jeszcze bardziej rozpowszechnić nasze dwa programy edukacji kynologicznej "Bezpieczny-Pies-Przyjaciel" i "Bezpieczny-Pies-Partner".

Czy mieszkańcy chętnie angażują się w Wasze projekty?
- Tak. Do tej pory wszelkie szkolenia miały komplet uczestników. W zeszłym roku programami edukacyjnymi objęliśmy ponad 2 tysiące dzieci z Poznania i okolic.

W jaki sposób promujecie organizację i jakie przynosi to efekty?
- Nasze działania z zakresu dogoterapii promujemy na konferencjach specjalistycznych (pedagogika, fizjoterapia), co skutkuje coraz większą wiedzą specjalistów na temat terapii kontaktowej z udziałem psa, a w efekcie również rodziców zainteresowanych tą tematyką. Dodatkowo staramy się czynnie uczestniczyć we wszystkich działaniach związanych z psami w Poznaniu. Dzięki temu mamy coraz większą ilość wolontariuszy z psami – obecnie to ponad 20 psów i ponad 30 wolontariuszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Każde działania są godne poparcia, jednak działacze napotykają się w swojej społecznej pracy z wieloma kłopotami. Brak lokali na siedziby, wsparć finansowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Nawrocka-Rohnka
  • Joanna Nawrocka-Rohnka
  • 11.02.2011 14:57

Owszem, zmieniliśmy siedzibę. Teraz zapraszamy na ul. Jarochowskiego 44.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Dorotko, bardzo mądry reportaż, słusznie zauważony problem, że należy nauczyć ludzi tolerować psy.

Wielokrotnie przechodziłem koło biura tej fundacji, obecnie zostało przeniesione w inne miejsce, jednak nigdy by mi nie przyszło do głowy że pod nazwą fundacji "Mały Piesek Zuzi" kryje się tak potrzebna organizacja. Wcześniej nazwa ta nie wiele mi mówiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W czasach jak dzisiejsze, brakuje pomocy potrzebującym. Jakaś znieczulica od jakiegoś czasu coraz bardziej wszystkich opanowuje. Tu jest dobry przykład konkretnych działąń, które należy pokazywać i wspierać. Zaprocentują z pewnością...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te psy widuję z niepełnosprawnymi w moim małym miasteczku. Młoda dziewczyna- niewidoma chodzi prowadzona przez tego psa. Urocze są one. Łagodne.
chłopakowi na wózku zawsze na spacerze towarzyszy taki psiak. Chłopak nie czuje się samotny. i ma poczucie bezpieczeństwa. Akcje warto nagłaśniać. bo czyni wiele dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Możesz ofiarować Fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej "Mały Piesek Zuzi" 1% podatku KRS 0000268184

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Nawrocka-Rohnka
  • Joanna Nawrocka-Rohnka
  • 08.02.2011 17:43

Dziękujemy serdecznie za miłe słowa. Z kudłatym pozdrowieniem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 08.02.2011 16:03

Każde działanie, którego efekty widać w leczeniu , rehabilitacji najmłodszych, które uczą innych wrażliwości, są godne pochwały i poparcia. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna akcja godna szerokiej popularyzacji i środków z budżetu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.