Facebook Google+ Twitter

"Mały Wielki Wojownik", czyli kilka słów o Kacperku

Kacperek Zagrodny opuścił nas 1 marca 2009 roku. Miał tylko 4- latka. Śmierć chłopca stała się impulsem do działania, aby propagować ideę świadomego dawstwa jak również pomocy innym chorym dzieciom. Wspomnienia o nim, są wciąż żywe.

Mały Wielki Wojownik, podbił serca wielu, wielu ludzi. Gdy odchodził z tego świata, stawał się przykładem, jak można walczyć z chorobą i cierpieniem. Nigdy nie zapomnę tego dnia.
http://www.podaruj-zycie.eu.org/forum/index.php?PHPSESSID=07ecd7b309f3b0999cbe65c4f0d5edc8&topic=55.0Kacperek mieszkał w miejscowości Wnętrze - gmina Stanin (województwo mazowieckie). W szpitalach spędził większość swojego życia.

Mając 3- latka ważył 8 kg. Tyle waży dziecko w wieku 11-miesięcy i na takim stadium Kacperek się zatrzymał. Powodem tego była poważna choroba serca- kardiomiopatia. Jedynym ratunkiem dla Małego Wielkiego Wojownika, była transplantacja serca.

Doktor Anna Kołodziej z zabrzańskiej kliniki zajmowała się naszym Kacperkiem. Dlaczego naszym? Ponieważ dla internautów dla Kacpra byliśmy ciociami i wujkami. Tak zostało do dnia dzisiejszego.

Instytut Transplantacji Serca w Berlinie miał wykonać zabieg przeszczepu serca. Potrzebna kwota to 300 tys. euro. Niestety nie udało się zebrać pieniędzy.

Nasz Mały Wielki Wojownik zmarł 1 marca 2009 r. Dzięki tej walce o życie Kacperka Zagrodnego i jego walki z cierpieniem, pobytami w szpitalu wielu ludzi zrozumiało, że walka o życie dziecka w internecie jest możliwa.

Dlatego tu jestem i dlatego o ciężko chorych dzieciach piszę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://www.youtube.com/watch?v=TW42k1BYDLM&feature=player_embedded#!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
  • Karolina
  • 08.11.2010 23:51

Kacperek ..pamiętam ...i nigdy nie zapomnę[']
Prawdziwy Wielki Wojownik..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.