Facebook Google+ Twitter

Małysz i Stoch w finałowej serii Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 15:18

Adam Małysz i Kamil Stoch zakwalifikowali się do finałowej serii drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Polscy skoczkowie narciarscy zajmują po pierwszej serii odpowiednio 11. i 14. miejsce. Awansu nie wywalczyli Krzysztof Miętus i Stefan Hula.

Prowadzi Austriak Gregor Schlierenzauer (136,5 metra) przed Norwegiem Andersem Jacobsenem (136 m) i swoim rodakiem Wolfgangiem Loitzlem (135 m).

Adam Małysz skoczył 128,5 metra, otrzymując od sędziów na tyle dobre noty, że zajmuje miejsce lepsze od kilku zawodników, którzy uzyskali dalsze odległości. Rywalem Małysza był Krzysztof Miętus, który wylądował na 117 metrze i nie wszedł do finałowej serii, kończąc zawody na 43. pozycji.

Kamil Stoch skoczył 129,5 metra, ale nie wystarczyło to do pokonania Norwega Bjoerna Einara Romoerena, który poszybował na odległość 131 metrów. Polak awansował jednak do "trzydziestki" jako tzw. lucky loser - zawodnik z jednym z pięciu najlepszych wyników wśród przegranych.

Słabiej spisał się Stefan Hula, który osiągnął zaledwie 113,5 metra, bezdyskusyjnie przegrywając z Niemcem Andreasem Wankiem (128 metrów). Ostatecznie zajął 48. miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.