Facebook Google+ Twitter

Małysz nie zostanie honorowym obywatelem Wisły. Bo tam mieszka...

Najlepszy polski skoczek narciarski w historii, na co dzień mieszkaniec Wisły nie zostanie Honorowym Obywatelem swojego miasta. Tylko dlatego, że takim wyróżnieniem mogą być nagrodzone jedynie osoby, które w Wiśle... nie mieszkają.

Adam Małysz / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11765/Lepistoe-z-Adamem-na-kolejny-rok/Wniosek o nadanie zaszczytnego tytułu złożyło Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka. Radni ten wniosek odrzucili, ponieważ zgodnie z uchwałą, tytuł może być nadany tylko osobom, które nie mieszkają w ...Wiśle.

Urząd Miejski w Wiśle wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Adam Małysz urodził się w Wiśle, tutaj mieszka i wszyscy bardzo chcemy tego, aby nadal pozostał faktycznym, a nie tylko honorowym mieszkańcem naszego miasta".

Adam Małysz rozsławił to miasto nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Z drugiej strony urzędnicze przepisy są bezduszne. Jeśli więc Małysz miałby dostać honorowe obywatelstwo swojego miasta, musiałby się z Wisły wyprowadzić...

To jakich kolejny absurd w polskim ustawodawstwie. A przepisy można, a wręcz trzeba zmienić, lub chociaż w tym przypadku trochę nagiąć.


Źródło: Polska Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taki krótki artykuł, a nie ustrzegł się błędów. A poza tym to ten artykuł jest absurdalny, a nie przepisy! To przecież normalne, że mieszkańcom miasta nie nadaje się honorowego obywatelstwa, to byłby dopiero absurd! Miasto może też w inny sposób uhonorować jednego ze swoich obywateli, z którego jest dumne. A żartując: niech Adam Małysz poczeka jeszcze z 70 lat, to będzie miał swoją ulicę/plac...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.