Facebook Google+ Twitter

Małysz prowadzi w pierwszej serii skoków w Oslo!

Adam Małysz wylądował na 131 metrze wyprzedzając swojego poprzednika Andreasa Kuettela, który skoczył 128,5 m. Polak wyprzedził Szwajcara o 3 punkty.

Adam Małysz. Fot. PAP Dzisiejsze zawody odbywają się na skoczni Hollmenkollen w Oslo. Jest to jak wiemy ulubiony obiekt naszego mistrza, bo zwyciężał tam już czterokrotnie. Z kolei Jacobsen uwielbia skocznię w Lillehammer, ale wczorajsze zawody na tamtej skoczni zostały odwołane ze względu na silny wiatr.
Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć konkursów. Polaka i Norwega dzieli zaledwie 60 punktów. Kibice jednak, mimo wspaniałej dyspozycji Małysza nie mogą być pewni jego końcowego triumfu. Już wczoraj byliśmy świadkami sytuacji, w której pogoda sprawiła skoczkom niezłego figla. W Planicy organizatorzy stają na głowach, ażeby trzy konkursy na Letalnicy odbyły się zgodnie z planem, choć wszyscy narzekają tam na brak śniegu.

W mediach norweskich pojawiła się informacja o groźnej kontuzji lidera PŚ Jacobsena. Zainteresowani mają wątpliwości, czy rzeczywiście miała ona miejsce.
Nam pozostaje mieć nadzieję, że nasz mistrz z Wisły nie zmarnuje dogodnej szansy na dogonienie Norwega, jaką sobie wypracował. Trzymajmy kciuki, aby Adamowi zadania nie utrudniały warunki atmosferyczne, zagrywki duetu Tepes & Hofer i groźny ostatnio Andreas Kofler. Jeżeli zawody będą rozgrywane w jednakowych dla wszystkich warunkach, to możemy być pewni ostatacznego triumfu Polaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.