Facebook Google+ Twitter

Małysz włączył się w akcję "500 budek dla ptaków na 500-lecie Reformacji"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-30 13:35

Dzisiaj rano Adam Małysz przyjechał do Szczyrku, gdzie z rąk księdza Jana Byrta z tamtejszej parafii ewangelickiej odebrał dwie budki dla ptaków. Włączył się tym samym w kolejny projekt przygotowany na Dekadę Reformacji.

Adam Małysz i ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan ByrtAdam Małysz już drugi raz poparł akcję Parafii Ewangelickiej w Szczyrku i włączył się czynnie do realizacji projektów. W roku ubiegłym wspólnie z trenerem Hannu Lepisto sadził brzozy w Ogrodzie Reformacji.

Dlaczego akurat brzozy? Wybrali je z kilku powodów. Po pierwsze, brzoza jest jednym z symboli Finlandii, a po drugie obydwaj sportowcy bardzo je lubią. U Małysza od kilku lat rosną na działce i bardzo pięknie wyglądają. Tak samo jak i te w Ogrodzie, które już zaczęły wypuszczać pąki.

Czytaj też: 500 buków na 500-lecie Reformacji

W przedostatni dzień marca, Adam Małysz włączył się w kolejny projekt "500 budek dla ptaków na 500 lecie Reformacji". Otrzymane budki dla ptaków powiesi w swoim ogrodzie w Wiśle, aby już na wiosnę, którą pomału widać i w Beskidach, mogły zamieszkać w nich ptaki.

Jak powiedział Wiadomościom 24.pl ksiądz Jan Byrt, również do tego projektu nie musiał namawiać Adama Małysza, bo on kocha przyrodę. Zna również stan beskidzkich lasów i chce im pomóc. Poza tym jest wielkim miłośnikiem Ewangelii.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyProjektów na 500-lecie Reformacji ciągle przybywa. Wszystkie one są tworzone też po to, aby Beskidy były piękne, i aby turyści, którzy przebędą do Szczyrku, mogli spacerując po beskidzkich szlakach, zachwycać się ich pięknem oraz słuchać śpiewu ptaków.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Z pewnością będzie ich więcej niż 500. Drzew w Ogrodzie przybywa, więc będzie gdzie budki powiesić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Adama ;))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"500 budek dla ptaków"
Szlachetny cel, oby było ich więcej.
Na stronie "Zimorodek" harcerskiego klubu, możemy przeczytać, jak samemu zrobić taka budkę. http://www.zimorodek.com/budki-lwe-dla-zuch-harcerzy-55 Polecam, - satysfakcja murowana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba czymś przykryć wpadkę polityczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Pana Adama. A dla Ewy 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.