Małysz wskoczył na podium w Kuopio!

Na ten dzień czekali wszyscy kibice skoków narciarskich. Adam Małysz przełamał złą passę i zdobył trzecie miejsce podczas zawodów Turnieju Skandynawskiego w Kuopio. Wygrał Takanobu Okabe.

Adam Małysz/ Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Adam_Małysz_-_Engelberg_2006.jpg / Fot. Wikimedia CommonsPo pierwszym skoku na odległość 119 metrów Adam Małysz zajmował 12. lokatę. Polak awansował na trzecie miejsce, oddając najdłuższy skok serii finałowej – 127 metrów. To pierwsze podium Adama Małysza w tym sezonie.

Zwyciężył 38-letni Japończyk, Takanobu Okabe, uzyskując 123.5 i 123 m. Drugie miejsce zajął Simon Ammann, który oddał skoki na odległość 119.5 i 126 m. Po dzisiejszych zawodach Szwajcar objął prowadzenie w generalnej klasyfikacji Turnieju Nordyckiego i odzyskał nadzieję na walkę o kryształową kulę.

Liberec, Czechy, 28.02.2009. Adam Małysz podczas drużynowej rywalizacji w skokach na skoczni K-134. / Fot. PAP/Grzegorz Momot Gregor Schlierenzauer zaliczył dziś najgorszy konkurs w sezonie. Lider Pucharu Świata po pierwszej serii był dopiero 17. (116.5 m), a ostatecznie zawody ukończył na 10. miejscu (118 m). Choć w generalnej klasyfikacji PŚ Austriak wyprzedza Ammanna o 200 punktów, Szwajcar nie składa broni: „Wciąż mam nadzieję, że dogonię Gregora. W Planicy wszystko się okaże” – powiedział Ammann. Prowadzący po pierwszej serii Harri Olli (130.5 m), po skoku na odległość 115 metrów, spadł na miejsce 4.

Kolejny konkurs Turnieju Nordyckiego 13 marca, w norweskim Lillehammer.