Facebook Google+ Twitter

Małysz wsparł ekumeniczną akcję "Jałmużny wielkopostnej"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-04 21:34

Adam Małysz wsparł ekumeniczną akcję charytatywną "Skarbonka Diakonijna", która w roku bieżącym prowadzona jest pod hasłem "Solidarni z chorymi". Skoczek odebrał dzisiaj z rąk ks. Jana Byrta skarbonkę, w której jego rodzina będzie gromadziła datki.

Adam Małysz i ksiądz Jan Byrt podczas akcji "Jałmużny wielkopostnej" / Fot. ks. Jan ByrtW tym roku akcja "Jałmużny wielkopostnej" prowadzona jest pod hasłem "Solidarni z chorymi". A więc każdy kto składa ofiarę systematycznie w okresie pasyjnym do skarbonki, solidaryzuje się z chorymi, którzy bardzo często we współczesnych czasach pozostają samotni, opuszczeni i często brak im też środków do życia.

W czasie pasyjnym w parafiach rozdawane są wiernym specjalne papierowe skarbonki, do których w domach będą składać systematycznie małe ofiary. U luteran w Szczyrku jest po kilka takich skarbonek w każdym domu. Rodzice uczą dzieci nie tylko patrzeć na chorych i potrzebujących, ale także w wymierny sposób pomagać. To ma być ich osobista ofiara pasyjna dla osób, które są w gorszej sytuacji - powiedział ks. Jan Byrt Wiadomościom24.pl.

Skarbonki są rozdawane w pierwsze niedziele na początku czasu pasyjnego. Małysz odebrał ją dzisiaj w kościele luterańskim w Szczyrku i przekaże ją w Wielkim Tygodniu jednej z parafii ewangelickich w rodzinnej Wiśle.

Akcja "Jałmużny Wielkopostnej" prowadzona jest ekumenicznie, ponieważ nie ma różnicy pomiędzy wyznaniami, a wszyscy ludzie potrzebują pomocy. Działając wspólnie można osiągnąć więcej i wspomóc więcej potrzebujących. Dlatego też Caritas (Kościół Katolicki), Diakonia (Kościół Ewangelicki) czy Eleos(Kościół Prawosławny) ze sobą współpracują, a nie konkurują. W ramach pomocy w leczeniu i rehabilitacji prowadzony jest zakup lekarstw, sprzętu medycznego, finansowane są turnusy rehabilitacyjne, leczenie oraz zakup specjalnych produktów żywnościowych dla chorych.Skarbonka Diakonijna / Fot. ks. Jan Byrt

Każda z kościelnych organizacji charytatywnych przygotowuje skarbonki, które mają wspólną szatę graficzną, a różnią się jedynie logami. Akcja potrwa do Wielkiej Soboty, czyli do 23 kwietnia. W tym czasie do ponad miliona tekturowych skarbonek chrześcijanie będą odkładać swoje datki, np. rezygnując z rozrywek czy zbędnych wydatków.

Ci, którzy zechcą pomóc potrzebującym mogą poszukać skarbonek w swoich parafiach i włączyć się tym samym do tej szlachetnej akcji we wszystkich Kościołach chrześcijańskich w Polsce. Do Świąt Wielkanocnych pozotało jeszcze prawie 3 tygodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Popieram:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie to chyba akcja jest ważna - najważniejsza w tej informacji, oraz wspaniałe przesłanie w niej zawarte, które cytuje Marta.

a Pan Małysz ? postacią drugoplanową. W obecnym stanie, to wygląda, że śledzimy tylko co zrobił dzisiaj Małysz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 05.04.2011 08:02

Czym wsparł? Trzymając jakieś pudełeczko0 do zdjęcia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

<<Akcja "Jałmużny Wielkopostnej" prowadzona ekumenicznie, ponieważ nie ma różnicy pomiędzy wyznaniami, a wszyscy ludzie potrzebują pomocy.>>

Takie słowa czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością Małysz wsparł mocno ta akcję. Pokazał coś równie wartościowego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyteczna akcja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.