Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6678 miejsce

Małżeńskie fantazje, czyli "Lunch o północy" w Teatrze Capitol

Sztuka Jakuba Przebindowskiego opowiada o związkach małżeńskich, miłości i pomysłach na przełamanie małżeńskiej rutyny.

Paweł Królikowski (Rajmund), Joanna Kurowska (Barbara), Piotr Gąsowski (Roman), Anna Oberc (Spinka) / Fot. Teatr Capitol"Lunch o północy" w reżyserii Jakuba Przebindowskiego to komedia omyłek opowiadająca o związkach małżeńskich, miłości i pomysłach na przełamanie małżeńskiej rutyny. Głównymi bohaterami są Roman i Barbara - małżonkowie z 16-letnim stażem, którzy lata wzajemnej fascynacji mają już za sobą. Do ich życia wkradła się szara codzienność, która zabiła wszelką spontaniczność.

Joanna Kurowska (Barbara), Piotr Gąsowski (Roman) / Fot. Teatr CapitolZ okazji rocznicy ślubu Roman szykuje dla żony nietypową niespodziankę. Zaprasza do ich niewykończonego jeszcze domu parę swingersów, by wraz z nimi spędzić ten wyjątkowy wieczór na frywolnych zabawach. Jednak zamiast oczekiwanych gości do ich nowego lokum przybywa inna para, która trafiła tam przypadkiem. Wyniknie z tego cała masa nieporozumień, a cała ta sytuacja sprowokuje bohaterów do refleksji na temat marzeń skrywanych głęboko w naszej podświadomości...

Anna Oberc (Spinka), Paweł Królikowski (Rajmund) / Fot. Teatr CapitolDużym walorem spektaklu jest świetna obsada - Joanna Kurowska, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski i Anna Oberc. Joanna Kurowska wcieliła się w Barbarę, nieszczęśliwą żonę, która zapomniała już, jak to jest być adorowaną i rozumianą przez swojego męża. Piotr Gąsowski zagrał Romana, mężczyznę w średnim wieku, poszukującego nowych doznań i nie przejmującego się uczuciami i potrzebami swojej żony Barbary.

Paweł Królikowski zagrał Rajmunda, myśliwego polującego na dziki, któremu zepsuł się samochód, zaś Anna Oberc - Spinkę, mało inteligentną autostopowiczkę, której ulubionym powiedzeniem było "normalnie szok strukturalny". Trzeba przyznać, że tworzyli osobliwą parę podróżnych.

Paweł Królikowski (Rajmund), Anna Oberc (Spinka), Joanna Kurowska (Barbara), Piotr Gąsowski (Roman) / Fot. Teatr CapitolWarto wspomnieć także o scenografii Witka Stefaniaka - skromnie urządzony salon w niewykończonym jeszcze domu - jedyne meble to fotel i kanapa przykryte folią, i prowizoryczny stolik. A także o kostiumach Anny Czyż - elegancka czerwona suknia pani domu, niebieski garnitur pana domu, strój do polowania i gumiaki niespodziewanego gościa oraz szorty, podkoszulka, płaszcz i wysokie szpilki jego towarzyszki.

Polecam ten spektakl osobom powyżej 16. roku życia, z uwagi na dość odważne sceny i dialogi. Wspominam o tym dlatego, że na widowni siedziała dziewczyna poniżej tego wieku i cały czas pytała mamę, czy to na pewno spektakl dla niej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.