Facebook Google+ Twitter

Małżeństwa są nudne? Odpowiedź w "Hello! How are you?"!

"Hello! How are you?" - tak często zaczyna się rozmowę. Co jednak to pytanie ma wspólnego z małżeństwem i co to może oznaczać w tytule rumuńskiego filmu?

Kino Luna i rumuński film - połączenie bardzo dobre dla kobiety żyjącej od 20 lat w małżeństwie i mającej 17-letnią córkę. Z pewnymi obawami odkryłam, że dzieło Alexandru Maftei opowiada o problemach małżeńtwa z takim stażem jak mój. W życie Gabrieli (Dana Voicu) i Gabriela (Ionel Mihailescu) wkradła się nuda, rutyna i samotność, a rozwiązanie takich problemów okazuje się dla nich trudne. Bohaterowie jednak nieświadomie odnajdują się na nowo dzięki randkom internetowym, które przynoszą im radość, pożądanie i fascynację.

Ich nastoletni syn Vladimir (Paul Diaconescu), choć dość frywolny, zauważa dziwne zachowanie rodziców, które mu się nie podoba. Jednak największą niespodzianką w ich życiu okazuje się fakt, że ich partnerami w wirtualnym świecie są oni sami. Ta sytuacja wprowadziła dużo zmian w ich już poukładanym życiu. Jakie? Nie napiszę, by nie zniechęcić do obejrzenia.

„Hello! How are you?” świetnie pokazuje obraz Rumunii znajdujący się w mej wyobraźni - spokojne i powolne życie, ubrania jak dwadzieścia lat temu, samotność w oczach i początki łączności ze światem. Zaskoczona byłam tylko dość dużą liczbą scen seksualnych. Sytuacje i niektóre teksty potrafiły rozbawić, muzyka zaś była przyjemna i spokojna.

Rumuńska produkcja (reżyseria Alexandru Maftei) skłoniła mnie tak bardzo do refleksji, że postanowiłam odświeżyć swoje małżeństwo. Może nie tak jak bohaterowie filmu, ale zawsze lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć. Jednak skłaniam się do twierdzenia, że jak ktoś komu jest pisany, to nawet w wirtualnym świecie też są sobie przeznaczeni.

Polecam! Film różni się od innych rumuńskich produkcji, które obejrzałam.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.