Facebook Google+ Twitter

Małżeństwo gejowskie z prawem adopcji. Niemcy wskazują drogę

Czy już w tym roku nasi zachodni sąsiedzi będą mieć taką instytucję społeczno-prawną? Coraz więcej wskazuje na to, a także na nieuchronną logikę: związki partnerskie - homomałżeństwa - dzieci wychowywane przez amatorów miłości greckiej.

Obrządek ślubu gejowskiego w wolnym kościele http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alan_-_07.jpg / Fot. Taken by Stephanie Simmons and uploaded by Jason Cianciotto„Małżeństwo trwające całe życie mogą zawrzeć dwie osoby różnej albo tej samej płci.” - to nowa redakcja odnośnego paragrafu kodeksu cywilnego. Proponuje ją szef klubu SPD w Bundestagu Thomas Oppermann. „Takie postawienie sprawy wyrwie z korzeniami dyskryminację par homoseksualnych.” - uzasadnia. Jeszcze dzisiaj kluby SPD oraz Partii Zielonych podejmą próbę wprowadzenia głosowania w tej sprawie do porządku dziennego parlamentu naszych zachodnich sąsiadów. Partie koalicji rządowej zblokują się w celu niedopuszczenia do głosowania w tej sprawie - donosi południowe wydanie programu ogólnoinformacyjnego Deutschlandfunk - największej niemieckiej rozgłośni radiowej.

(„Die Ehe wird von zwei Personen verschiedener oder gleichen Geschlecht aufs Lebenszeit geschlossen.“) Debatte um Homoehe
http://www.dradio.de/aod/html/?station=1&broadcast=196843&


Wcześniej Oppermann zarzucił pani kanclerz Merkel tępy i obłudny upór w tej sprawie. Jak wiadomo szefowa rządu naszych zachodnich sąsiadów jest kategorycznie przeciwna nie tylko zmianie definicji prawnej instytucji małżeństwa w Republice Federalnej, ale również zrównaniu związków partnerskich z małżeństwami, w tym pod względem finansowo-podatkowym. Tymczasem w grudniu ubiegłego roku zjazd CDU opowiedział się w tej ostatniej sprawie na rzecz postulatów środowisk LGBT - przypomina dzisiejsza prasa niemiecka.
http://www.epochtimes.de/oppermann-merkel-hat-sich-bei-homo-ehe-verzockt--1064086.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się, że oziębłość Niemców ma wpływ na uspokojenie w kraju.
Chyba że to zbieg wielu różnych elementów

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz W.
Piraci teoretycznie maja szanse...jak ustala wlasny program. To jest glowna przyczyna spadku popularnosci tej partii w ciagu ostatnich miesiecy. Chetnie zobacze co za protesty wymysla jak zasiada w Bundestagu. Moze to byc kublem zimnej wody na glowy roznych politykow, zrobi sie interesujaco...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Merkel jest bardziej liberalna, niż się sądzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, panie Ireneuszu, ale każdy medal ma dwie strony. W tym wypadku tą drugą stroną jest narastające ogromne niezadowolenie z życia, i obawy przed przyszłością, w tym obawa, że koalicja SPD-Zieloni prowadziłaby w gruncie rzeczy taką samą politykę; na rzecz prywatnych banków i wielkich koncernów, a przeciw zwykłym ludziom. Piraci mogą jednak niespodziewanie, wbrew sondażom (ludzie boją się powiedzieć co naprawdę myślą w oczy ankieterom) znaleźć się w Bundestagu jako partia protestu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, tylko dodam ze z Partia Piratow juz nie jest tak mocna jak kilka miesiecy temu i z powodu braku programu (ciagle sie demokratycznie kloca) ich popularnosc w ostatnich sondazach bardzo spadla. Nigdy nie mieli duzo procentow, chyba max. 14% w najlepszych czasach, wiec bez obaw, to jeszcze dlugo nie rzad Niemiec.
Jedynie rozgrywki polityczne pomiedzy SPD ( z Grüne i ewentualnie Linke, w co watpie) i CDU (w koalicji z FDP) maja cos do powiedzenia w wyborach, moim zdaniem.
Dlaczego wlasnie teraz jest mowa o pochodzeniu Pani Merkel, przeciez to nie jest zadne odkrycie naukowe, wiec kto sie spodziewa korzysci wynikajacych z tych informacji o kanclerz Niemiec ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koalicji ponownie udało się zablokować głosowanie w teh sprawie, ale w FDP wrze niezadowolenie. Nic dziwnego. biorąc pod uwagę kto jest tam jedną z głównych postaci. Kłopot w tym, że FDP ma tak słabe wyniki wyborcze, że bez poparcia CDU nie dostanie się ponownie do Bundestagu, a na dodatek na jej miejsce może wejść Partia Piratów i ... biada czterem partiom, które dotąd zmieniały się u władzy w Berlinie.

W sprawie finansowo-prawnego zrównania związków homo i hetero Bundestag będzie musiał poczekać na wyrok Trybunały Konstytucyjnego, gdzie ta sprawa się znalazła.
http://www.focus.de/politik/deutschland/fdp-murrt-union-blockiert-entscheidung-ueber-homo-ehe-erst-nach-bundestagswahl_aid_940418.html

To wszystko może się zmienić po wyborach we wrześniu. SPD i Zieloni mogą dojść do wladzy głównie z powodu szybko i cały czas pogarszającego się położenia materialnego przeciętnego obywatela, którego płaca wzrosła w ubiegłym roku realnie o 1-3 %, natomiast nałożone nań podatki (w warunkach ulg dla koncernów i banków) kilka razy więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemcy już mieli. kiedyś własną drogę dla homoseksualistów, żydów,Romów,Polaków itd. Niech nie eksperymentują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co z tego skoro się utarło. Podobnie jak np. polnische Wirtschaft, względnie: tupyj niemieckij um.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"miłości greckiej" - to sformułowanie krzywdzące dla Greków i kultury antycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poszukiwanie rozwiazania w oparciu o przyklady z innych krajow (dobrych albo zlych, wzgledne pojecie) jest typowe dla niepewnych wlasnego zdania.
Mozna mnozyc przyklady roznorodnosci zasad wspolzycia w spoleczenstwie. Jest zawsze mozliwosc podania rozwiazan ktore sie sprawdzaja w danym narodzie, spoleczenstwie, grupie etnicznej i religijnej.
Mysle ze sami znajdziemy polska droge...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.