Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10259 miejsce

Małżeństwo na godziny. Ile kosztuje panna młoda w Egipcie?

W Egipcie utrzymuje się wysoka liczba małżeństw tymczasowych, zawieranych przez bogatych turystów ze zmuszonymi do tego, często nieletnimi dziewczynami.

Młode Egipcjanki wierzą, że małżeństwo z bogatym turystą pomoże im i ich rodzinom wyjść z biedy. / Fot. stock.xchngKrótkotrwałymi, zwykle kilkutygodniowymi związkami zainteresowani są głównie zamożni mężczyźni z Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich i Kuwejtu. Dzięki specjalnym pośrednikom zawierają umowy z biednymi rodzinami, od których kupują „ narzeczone” - podaje ostatni raport Departamentu Stanu USA „Trafficking in persons”.

Zawieranie takich związków jest formą obejścia surowego w kwestii obyczajowości egipskiego prawa. W większości hoteli para nie wynajmie pokoju, jeżeli nie ma dokumentu potwierdzającego, że jest małżeństwem. Powszechna praktyka fałszowania aktów urodzenia pomaga złamać przepis zakazujący związków z obcokrajowcami w przypadku różnicy wieku wyższej niż 10 lat.

Cena panny młodej waha się w granicach od 500 do 5 tys. dolarów. Płatność może być dokonywana gotówką lub w formie drogich prezentów. Takie małzeństwa nie są wiążące - kończą się wraz z powrotem obcokrajowca do domu.

Zdarza się, że mąż zabiera swoją „ żonę na lato” ze sobą; staje się ona wtedy służącą jego prawdziwej rodziny, żyjąc w niewolniczych warunkach. Jeśli zostaje porzucona, traci szanse na założenie rodziny i staje się łatwym celem dla Egipcjan, którzy wyszukują kobiety o skażonej reputacji, żenią się z nimi, a potem zmuszają do prostytucji.

Dr Hoda Badran, która od lat działa w pozarządowej organizacji Sojusz na rzecz Arabskich Kobiet, popularność tzw. „letnich małżeństw” tłumaczy biedą.

Dodaje, że młode kobiety często z pełną świadomością decydują się na taki związek, żeby pomóc rodzinie. Inne do końca wierzą, że wygrały los na loterii, nie widząc, że padły ofiarą traffickingu. W przypadku ciąży, niewiele decyduje się na samotne wychowanie dziecka. Niechciane maluchy trafiają na ulicę, zwiększając, szacowaną nawet na milion, liczbę bezdomnych dzieci w Egipcie. Spośród nich rekrutowane są nowe ofiary zmuszane do prostytucji, żebrania czy niewolniczej pracy.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.