Facebook Google+ Twitter

Małżeństwo próbowało wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych

Policja z Zabrza zatrzymała małżeństwo które próbowało wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych. Teraz zatrzymani mogą spędzić 8 lat w więzieniu. Obydwoje przyznali się do stawianych zarzutów.

. / Fot. fot. KWP w Katowicach- Zatrzymani to małżeństwo z Bytomia. Przy pomocy fałszywych dokumentów próbowali wyłudzić z banków ponad 100 tysięcy złotych - mówi Marek Wypych, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Oskarżeni próbowali wyłudzić od jednego z banków 50 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani, ponieważ jeden z pracowników banku poddał w wątpliwość przedstawione dokumenty. - Powiadomił on policjantów, którzy natychmiast zatrzymali sprawców - relacjonuje Wypych. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą w toku śledztwa ujawnili, że zatrzymani złożyli podrobione dokumenty w innej placówce bankowej, gdzie próbowali wyłudzić 55 tys. zł.

Zatrzymani małżonkowie przyznali się do winy. – Nie potrafili jednak wytłumaczyć jakie kierowały nimi motywy – tłumaczy Marek Wypych. Za próbę wyłudzenia grozi im kara do 8 lat więzienia. Sprawcy do tej pory nie byli karani.

. / Fot. fot. Marek Iwaniszyn / Jaworznianin.plPrzypadek z Zabrza nie jest odosobniony. We wtorek tyscy policjanci zatrzymali 28 – letniego mężczyznę, który dzięki podrobionym dokumentom wyłudzał sprzęty elektroniczne. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono również 20 fałszywych zwolnień lekarskich. Wobec podejrzanego policja zastosowała dozór policyjny. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.