Facebook Google+ Twitter

Mam Haka na Raka w Knurowie

To akcja realizowana w ramach ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży - Mam Haka na Raka - edycji 7., którego Organizatorem Krajowym jest Polska Unia Onkologii z Warszawy.

 / Fot. Grupa LIMFAObecna edycja rozpoczęła się w II połowie października 2013 roku i potrwa do czerwca 2014 roku oraz składa się z dwóch etapów:
- pierwszy, który potrwa do 28 lutego 2014 roku. Do drugiego etapu Programu przejdzie tylko 80 Zespołów Lokalnych z Polski, które otrzymają najwyższą ocenę - za realizację I etapu Programu - przez Jury. Wyniki znane będą najpóźniej w połowie marca br.
- i drugi, który potrwa do czerwca 2014 roku.


Ideą jest zaangażowanie młodych ludzi - uczniów szkół ponadgimnazjalnych - do kształtowania postaw dorosłych Polaków. Celem Programu jest promocja zachowań prewencyjnych i badań profilaktycznych, wykształcenie świadomego zdrowotnie społeczeństwa oraz przełamanie tabu związanego z chorobami nowotworowymi. Koncepcja Programu opiera się na zasadzie "Think Global, Act Local" (myśl globalnie, działaj lokalnie), zgodnie z którą aktywizuje młodzież do podejmowania działań w regionie - społeczności lokalnej, a które mają swój wydźwięk w całej Polsce. Ponadto, w naturalny sposób Program wykorzystuje potencjał młodzieży do promocji i ochrony zdrowia. Edycja 7. została poświęcona nowotworom układu chłonnego - CHŁONIAKOM.

Organizatorem Lokalnym jest Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa reprezentowanym przez Grupę LIMFA. Do wyżej wymienionego Programu dołączyli 12 listopada 2013 roku.

W Grupie LIMFA są uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Liderką jest Wiktoria Żukowska - uczennica Liceum Ogólnokształcącego (mundurowego), a Opiekunem jest Joanna Rapcia - Jemioło - nauczycielka. Tego rodzaju przedsięwzięcie, jakie mają przed sobą do przeprowadzenia, jest ich pierwszym.

Do połowy stycznia 2014 roku Grupa LIMFA:
- zarejestrowała się na ogólnopolskiej stronie internetowej Programu,
- następnie uczestniczyła w edukacji online w formie videolekcji, aby merytorycznie przygotować się do Programu i pozyskać wiedzę o minimum onkologicznym
- oraz zorganizowała lekcje wychowawcze dla uczniów, które są jednym z pierwszych zadań do realizacji w ramach działań edukacyjnych I etapu Programu.


Kolejnym, ważnym krokiem - podjętym przez Grupę LIMFA - było pozyskanie pierwszego Partnera Lokalnego, a zarazem Strategicznego, jakim jest Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z Knurowa, którym oficjalnie jest od 16 stycznia 2014 roku. Ostateczna decyzja zapadła podczas spotkania zorganizowanego w tym terminie.

Grupa LIMFA na bieżąco przygotowuje się i realizuje zadania, które mieszczą się w ramach I etapu Programu, a czas na ich przeprowadzenie ma do 28 lutego 2014 roku.

W zależności od oceny – udzielonej przez specjalną komisję po stronie Organizatora Krajowego Programu – Grupa LIMFA albo przejdzie do II etapu i wówczas znajdzie się w gronie 80 szczęśliwych Zespołów Lokalnych z Polski i będzie mogła podjąć kolejne działania, o których mowa w regulaminie, albo zakończy akcję w Knurowie.

Z każdym dniem Grupa LIMFA nabiera większego rozpędu i działa z rozmachem. Dotychczasowe i aktualne informacje znajdują się na blogu: www.mamhakanarakawknurowie.blogspot.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.