Facebook Google+ Twitter

„Mam maturalne arkusze…”

Prawie pół miliona uczniów ostatnich klas liceów i techników przystąpiło wczoraj do egzaminów maturalnych. A fora internetowe zapełniły się informacjami o „przeciekach”.

"Mam znajomka w drukarni, który zrobił zdjęcie z telefonu komórkowego wszystkich arkuszy (bez pierwszych i ostatnich stron oraz brudnopisu) Będę je wysyłał dopiero przed rozpoczęciem danego egzaminu, żeby nie mieć przypału" napisał użytkownik MATURA ZDANA = MAM ARKUSZE na forum internetowym forum.matura.pl. Zaoferował wysłanie materiałów osobom, które podadzą swój adres e-mail. W ciągu niecałych 24 godzin odpowiedziało mu ponad 1300 zainteresowanych.

Maturzyści z niecierpliwością oczekują na wyniki matur. / Fot. PAP Lech MuszyńskiTego typu sensacyjne wiadomości pojawiły się zarówno na oficjalnych witrynach szkół, jak i nieformalnych forach internetowych dla młodzieży. Natychmiast spotykają się one z masowym odzewem użytkowników. Na nic zdają się uwagi maturzystów z lat poprzednich, którzy przestrzegają swoich młodszych kolegów przed internetowymi oszustami. Co ciekawe, na zdesperowanych internautów nie działają nawet złośliwe uwagi autorów postów, którzy w mało subtelny sposób wytykają poszukującym przecieków naiwność i głupotę.

Fora internetowe zapełniły się informacjami o maturalnych przeciekach. / Fot. www.forum.matura.plWiększość tego typu wpisów to zwykłe żarty. Warto jednak pamiętać, że podając publicznie swojego maila narażamy się na zasypanie - masową ilością reklam, najczęściej promujących strony dla dorosłych, środki antykoncepcyjne, które skutecznie niezwykle blokują naszą skrzynkę elektroniczną.

Niektórzy „dobrze poinformowani” proponują dostęp do arkuszy poprzez strony z płatnym dostępem. Najczęściej na tego typu witrynach znajdziemy arkusze z lat poprzednich lub też z matur próbnych. Pewnie warto na nich poćwiczyć przed maturą, ale po co płacić, jeśli są one bezpłatnie dostępne na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Jako tegoroczne publikowane są np. arkusze zeszłoroczne. / Fot. www.forum.o2.plJeśli Tobie udało się jednak dotrzeć do prawdziwego przecieku, daj nam znać: redakcja@wiadomosci24.pl. Gwarantujemy pełną anonimowość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A wiecie co jest w tym najbardziej przerażające? To, że wielu dorosłym już - jak by nie było - ludziom zależy tylko na tym, aby dobrze zdać maturę, a nie żeby mieć coś w głowie. Nawet jeśliby im się udało... Zdać ze świadomością, że to wcale nie wynik mojej wiedzy i umiejętności, tylko tego, że znałem zadania już wcześniej? Ja bym tak nie potrafił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...no i wtedy internet był w powijakach :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zdawałem maturę też co niektórzy mieli pewniaki (różniące się między sobą!), wszystko było chybione. Osobiście posłuchałem rady polonistki i przygotowałem się z zagadnień II wojny światowej - to okazało się trafne :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.