Facebook Google+ Twitter

Mam na imię Zuzia. Proszę o nakrętki, które mnie uratują

Zuzia Knych mieszka w miejscowości Łęczyce, gmina Opalenica. Rodzice Magdalena i Wojciech Knych zwracają się z prośbą o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych, dzięki którym będą mogli zakupić specjalistyczny wózek dziecięcy „KIMBA SPRING 2”.

Wózek ten został zaprojektowany tak, by uzyskać jak najlepszą elastyczność w dopasowaniu do proporcji ciała dziecka z zapewnieniem optymalnego podparcia i korekcji rehabilitacyjnej. Jego główną zaletą jest, że rośnie wraz z dzieckiem.

Zuzia urodziła się 5.12.2005 r. i nic nie wskazywało na to, że będzie chora. Po dwóch miesiącach trafiła do szpitala, gdzie po wstępnych badaniach postawiono diagnozę, Zuzia ma zespół „Westa”(padaczkę). Po dalszych, bardziej szczegółowych, badaniach rezonansu magnetycznego i tomografii głowy dowiedzieliśmy się jeszcze, że Zuzia ma duże uszkodzenia mózgu, czyli zaawansowane zaniki korowe płata czołowego obejmujące również części przystrzałkowe płata oraz płaty skroniowe z pogłębieniem bruzd bocznych. Umiarkowane zaniki podkorowe zostały spowodowane niedotlenieniem mózgu. Ma opóźnienie w rozwoju psychoruchowym i motorycznym. Zaczęła dostawać bardzo dużą ilość leków jak na jej wiek, bo bez nich by miała atak za atakiem.

Jak by mało tego było Zuzia ma padaczkę lekooporną, oraz zerową odporność i z tego powodu ma bardzo często infekcje dróg oddechowych i nie tylko, co u niej wywołuje zwiększoną ilość ataków i wskutek tego często przebywa w szpitalu. Od niedawna stwierdzono również, iż dziecko ma bardzo słaby wzrok. Po przeprowadzeniu badań stwierdzono, że ma blade dno oka i duży astygmatyzm. Rodzice wykonali również badanie potencjału wzroku i wynik tego badania był negatywny, świadczący o znacznym uszkodzeniu przekaźnika wzrokowego.

Na dodatek doszły problemy z trawieniem pokarmu i po przeprowadzeniu dodatkowych badań lekarze stwierdzili, że Zuzia jest uczulona na gluten. Obecnie Zuzia ma cztery latka, a jej rozwój według rehabilitantów jest oceniany na pięć miesięcy. Dzięki systematycznej i zróżnicowanej rehabilitacji Zuzia może się rozwijać, bo bez tego była by jak roślinka.

Kontakt do rodziców Zuzi
w kwestii uzgodnienia odbioru nakrętek.
Kontakt do rodziców: tel. 0695 750 504, e-mail: KnychWojciech@amorki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Zapytam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 22.02.2012 14:51

Czy jeszcze zbieracie nakrętki, chętnie się przyłączę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, rodzice Zuzi mają już uzbierane około 7 ton nakrętek. Zbierają nadal. Bo bardzo dużo osób, które przyłączyły się do akcji, zbiera je dalej . A ile będzie potrzebne, to wszystko zależy od ceny jaką uzyskają ze sprzedaży.
Akcja jeszcze potrwa, potrzebne są też pieniążki na rehabilitację Zuzi, to dobry sposób na pozyskanie funduszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy są jeszcze potrzebne. U nas zbieramy i zanosimy do przedszkola. Wnuk musi je osobiście włożyć do pudełka. Chodzi o wyrabianie prawidłowych nawyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzice Zuzi dziękują za nakrętki, tym co przesłali . Przypominam musi ich być 6-7 ton lub więcej. Pozdrawiamy i prosimy o więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszym środowisku zbierają szkoły. Dla dzieci i dorosłych to radość ze zbierania nakrętek, oraz satysfakcja z pomocy Zuzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno.. trzeba zbieraćnakrętki,to nas nic nie kosztuje. Chyba wiesz o tym że jeśli uzbieracie w jednym miejscu tonę nakrętek, to firma ze Stęszewa przyjedzie do was i je sama odbierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbieramy nakrętki . Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoś! ruszy akcja. Spokojnie nadchodzą święta odpocznij. Pozdrawiam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje serce jest wielkości główki od szpilki ...pamiętaj Justyno net. zniekształca....pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.