Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11600 miejsce

Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!

"Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" to projekt prospołeczny, któremu patronuje marka Accu-Chek. Jego bohaterami jest czwórka uczestników konkursu "Mam pasję", którzy mimo cukrzycy realizują swoje marzenia.

Łukasz Piórkowski - bohater projektu "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" Uprawia freerun. / Fot. www.lubomir.iartist.pl / www.facebook.com/mampasjeMarta Gielejza, Kasia Tupaczewska, Mariusz Cebula i Łukasz Piórkowski
Czwórkę bohaterów projektu "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" różnią wiek, miejsce zamieszkania i doświadczenie życiowe. Łączy ich pasja! Wszyscy, pomimo cukrzycy, postanowili nie rezygnować z własnych marzeń. Marta, Kasia, Mariusz i Łukasz reprezentują 125 osób, które biorąc udział w konkursie "Mam pasję!" udowodniły, że cukrzyca to nie przysłowiowy koniec świata. Można z nią żyć pełnią życia.

Marta Gielejza jeździ konno i pokonuje przeszkody na torze. Kasia Tupaczewska uwielbiaMarta Gielejza - bohaterka projektu "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" Uprawia jeździectwo. / Fot. www.facebook.com/mampasje nurkować i żeglować. Przez kilka sezonów była też bramkarzem w damskiej drużynie piłkarskiej. Mariusz Cebula to alpinista. Jest wierny swej pasji już kilkanaście lat. Zdobytymi dotychczas doświadczeniami dzieli się z młodymi ludźmi, których tak jak jego pasjonuje wspinaczka. Łukasz Piórkowski to "żywe złoto". Rozpiera go wręcz nieprawdopodobna energia, którą zaraża wszystkich dookoła. Wstaje co dzień o 5 rano, bo dojazd do szkoły zajmuje mu sporo czasu. Po lekcjach zaczyna trening. Uprawia nietypowy miejski sport, tzw. "freerun". Ćwiczy bieg przez miasto pokonując przeszkody w postaci murów, barierek czy ogrodzeń w widowiskowych akrobacjach.

Dlaczego powstał projekt "Mam pasję!"?
Według ostatnich szacunków ok. 1,5 miliona osób w Polsce żyje ze świadomością, że mają cukrzycę. Drugie tyle jest prawdopodobnie niezdiagnozowanych. Życie ludzi z cukrzycą wymaga dojrzałości, konsekwencji i często zmiany wielu codziennych przyzwyczajeń. Wielu z nich to osoby niebywale silne i wytrwałe. Są jednak i tacy, którzy cukrzycy się wstydzą i przez nią czują się gorszymi. Boją się pokazać swoją słabość, aby nie zostać odtrąconym, wstydzą się zrobić sobie zastrzyk z insuliny w miejscu publicznym w obawie przed oskarżeniami, np. o to, że są narkomanami. Martwią się, że nikt nie będzie potrafił im pomóc, gdyby w wyniku hipoglikemii stracili przytomność np. w centrum handlowym. Tracą radość życia, a diagnoza o cukrzycy staje się początkiem końca dla życia z marzeniami.

Mariusz Cebula - bohater projektu "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" Uprawia wspinaczkę. / Fot. www.facebook.com/mampasjeTo właśnie dla nich i dla osób zdrowych, które niewiele wiedzą na temat cukrzycy, powstał projekt "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" Jego celem jest zaprezentowanie diabetyków, którzy mimo cukrzycy, nie poddali się i ani na chwilę nie zrezygnowali ze swoich marzeń. Wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach to właśnie diagnoza była impulsem do tego, by zaczęli realizować swoje pasje. Ideą projektu jest wywołanie dyskusji na temat cukrzycy w Polsce i pokazanie ludzi z cukrzycą realizujących swoje marzenia jako pozytywnych przykładów niosących nadzieję dla wszystkich pozostałych. Bo zarówno czwórka bohaterów projektu, jak i wszyscy pozostali diabetycy, którzy wzięli udział w konkursie „Mam pasję”, na co dzień dowodzą, że to właśnie realizowanie pasji dodaje życiu kolorów, daje siłę i radość na każdy kolejny dzień.

Jak śledzić przebieg projektu?
Od 10 maja w internetowych serwisach wideo (na czele z Youtube) można oglądać i polecać znajomym filmik viralowy pt. "Mam pasję!", którego bohaterami jest czwórka uczestników konkursu oraz Michał Jeliński, wioślarz, pięciokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu, który swoje największe sportowe marzenia realizuje pomimo cukrzycy.

W serwisie Facebook na facebook.com/mampasje znaleźć można fanpage, na którym publikowane są historie realizacji marzeń czworga bohaterów projektu "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!". Tam też znajdzie się "Poradnik dla diabetyków" – kompendium wiedzy o cukrzycy, z interesującymi informacjami dla Internautów.
Informacje w profilu będą regularnie wzbogacane o wywiady, porady i ciekawostki dla osób zainteresowanych tematem cukrzycy.

Projekt prospołeczny "Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!" objęła patronatem marka Accu-Chek. Jego organizatorem jest firma Roche Diagnostics Polska.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

..dobry artykuł..mam dwójkę.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł i piekna pasja.
Podziwiam tych ludzi, bo mimo wszystko z cukrzycą jest trudno się zaprzyjaźnić. . Wiem cos o tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako cukrzyk od okolo 25lat wiem, że nad cukrzyca można panowac. Jęsli się chce. ja niestety dlugo sobie lekcewazylem , stąd efekt - stopa Charcota. Teraz jednak, jeśli nie zgrzeszę łakomstwem, cukry miewam jak zdrowy czlowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim chorym życzę jak najmniej dokuczliwości. Niech żyją długo i szczęśliwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"żywe złoto"...chyba o srebro chodziło w oryginale
problem jednak ważny, zaś jego ujęcie interesujące :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.