Facebook Google+ Twitter

Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim... chuligani

Piękne słowa piosenki nieodżałowanego mentora polskiej muzyki Czesława Niemena przez fanatycznych pseudokibiców Legii przestają być faktycznym odzwierciedleniem rzeczywistości.

Smutna to historia kiedy na obczyźnie ani piłkarze, ani kibice z Warszawy nie potrafią godnie reprezentować naszego kraju. Gra Legii to kompletny niewypał, jakieś tandetne nieporozumienie. Dwa gole "w plecy" do przerwy i to z litewskim średniakiem? Żenada. Sytuację pogrążyła 3-tysięczna grupa bandytów z Warszawy. Teraz Legię czekają zabójcze kary. Może dojść do wykluczenia klubu z europejskich rozgrywek wraz z gigantyczną karą finansową nałożoną przez UEFA. Mówi się także o wycofaniu swoich udziałów w spółce sponsora strategicznego, grupy ITI. Jednym słowem konsekwencje będą ogromne a przyszłość Legii kreuje się w czarnych barwach.

- Nie będzie litości - zapowiada prezes PZPN, Michał Listkiewicz. I dobrze, bo sprawy nie można zbagatelizować. Widocznie mało tym, którzy w maju zeszłego roku zdemolowali warszawskąSstarówkę! Ci sami co ukochanej drużynie śpiewają klubowy hymn Czesława Niemena pt. „Sen o Warszawie”. Początek brzmi tak:
Mam tak samo jak Ty,
miasto moje a w nim,
najpiękniejszy mój świat,
najpiękniejsze dni…


Piękna oprawa, świetna atmosfera na meczach, wzruszający hymn, Łazienkowska wprost odlatuje! Co z tego kiedy coraz częściej słychać o strasznych burdach z udziałem tych rozśpiewanych fanatyków z Warszawy? Fanatyków nie kibiców. Szkoda słów tym bardziej, że poprzez chuligaństwo cierpią pozostali Polacy, prawdziwi warszawscy kibice, zarząd, prezesi, sponsor. Wstyd nieprawdaż?

Śliczna jest Warszawa, piękne o niej pieśni. Niektórzy mają o niej najpiękniejsze sny, są też tacy co nie chcą do niej wracać. Właśnie. A co będzie jak oficjalnym hymnem stołecznej drużyny stanie się refren utworu Ryszarda Rynkowskiego pt. Jedzie pociąg z daleka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 17:02

Plus za prawdę. Dzisiejszą, aktualną i ostateczną (do czasu ustawienia nowej Ustawy o Mediach).
Telewizja kłamie.
Radio też.
jako pieśń sztandarową Legii polecam:
"Na Ligii fajnie jest" :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem: "Mówi się także o wycofaniu swoich udziałów w spółce sponsora strategicznego, grupy ITI" - MOWI SIE... a to ze są spekulacje na ten temat jest faktem! bezpodstawne zarzuty! Trzeba czytać uważnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówię o forach, czatach.. stąd Onet nie bierze informacji..
Teraz tego nie zrobił, być może ma pewniejsze źródła, bardziej obiektywne, znam sytuacje akurat w tym wzgęldzie a zarząd klubu na swojej konferencji tylko potwierdził informacje Onetu... i innych tego typu portali ogólnoinformacyjnych

Z tego co mi wiadomo to serwis Legia.com jest oficjalna stroną internetową klubu Legii Warszawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano zapomniałem, umieściłem niesprawdzoną i nie prawdziwą informacje, i tego się najbardziej czepiam (o ITI).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do wiarygodności Onetu dyskusje na ten temat toczyły się już na w24, zresztą nie tylko tu. Oglądałem. I mówię, pisząc artykuł pasuje znać sytuację w klubie w tym wypadku. I tyle ode mnie na ten temat. Informacje biorę ze źródeł a nie z pośredników typu Onet. Ta tym "podobna strona" , to strona z której info bierze Onet, chociaż, akurat w tym przypadku tego nie zrobił. EOT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakich słów? o czym Ty piszesz? skomentowałem sytuacje która działa się w Wilnie ..napisałem o bandytach, którzy demolowali stadion! Uczepiłeś się ONETU (dobry portal) a wycofanie się głównego sponsora z udziałów w spółce jest powiązane z wybrykiem chuliganów( zanim przedstawisz mi jakikolwiek zarzut czytaj wiarygodne informacje chociażby z Onetu, lub obejrzyj powtórkę konferencji prasowej Zarządu klubu, która odbyła się dzisiaj o godzinie 17 i mniej szperaj po czatach i tym podobnych stronach, forach gdzie każdy wszystko może napisać bez konsekwencji) Jeżeli bazujesz wyłącznie na czatach i forach to daj minusa i nie przedstawiaj zarzutów.. bo przedstawiając konkretny zarzut, pasuje mieć informacje wiarygodne z wiarygodnych źródeł..

Co mnie obchodzi kto zaczął? była bijatyka, stadion zamknięty na kilka kolejek więc kibice Legii nie byli bez winy...

Celem mojego artykułu nie było zastanawianie się nad losem Legii bo jak napisałem widzę go w czarnych kolorach, jak wszyscy. Nie dyktuj mi co mam pisać, tekst przeszedł przez moderacje pomyślnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To skąd jestem nie było brane pod uwagę.. Na forum Legii nie byłem bo co Ci ludzie mogliby powiedzieć? jak się obronić przed tymi zjadliwymi uwagami? "Zrobiliśmy to bo przegrywaliśmy i byliśmy wk********? " to chyba jedyne usprawiedliwienie, ale błahe..." i tym właśnie stwierdzeniem, pokazujesz jak traktujesz akurat kibiców Legii.Wejdź sobie na forum Legii (legia.net), a potem pisz, co odpowiedzieli. A nie wkładaj im w usta słów które Po drugie napisałeś kłamstwo, czyli o 3 tysiącach dymiących kibiców. Jak już mówiłem skoro piszesz artykuł, to sprawdzaj chociaż wiarygodność informacji.
Po kolejne sytuacja z ITI, to nie jest zastanowienie się nad losem Legii, napisałeś coś co też podawał ONET, wiesz chociaż skąd się wzięła taka sytuacja? Skąd mówienie o wycofaniu się ITI? Nie wiesz? A może wiesz, tylko nie zaznaczyłeś tego w artykule, że to wcale nie przez klub, czy kibiców
Z ostatnich pięciu lat. Czytaj uważnie, a z 2002, to kto zaczął to inna rozmowa. Itd, itd. Wiesz, pisząc artykuł pasuje mieć jakieś informacje na dany temat. Zważywszy na to, że w tym konkrentym wypadku, ma być to artykuł negatywny. Tym bardziej trzeba wiedzieć o czym się pisze, żeby potem nikt nic Ci nie zarzucał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To skąd jestem nie było brane pod uwagę.. Na forum Legii nie byłem bo co Ci ludzie mogliby powiedzieć? jak się obronić przed tymi zjadliwymi uwagami? "Zrobiliśmy to bo przegrywaliśmy i byliśmy wk********? " to chyba jedyne usprawiedliwienie, ale błahe... bo są winni nie ulega wątpliwości, nie występuje w roli ich adwokata żeby ich bronić.. nie trzeba było tam być żeby widzieć co wyprawiali...

Z 5 ostatnich lat? Starówkę zdemolowali w maju 2006 roku. Co innego jakbym opisał burdy podczas meczu Legia - Widzew w 2002 r. kiedy to zamknięto stadion na kilka kolejek, hm albo może bijatykę kibiców Legii z kibicami Utrechtu kilka lat temu o czym dzisiaj mówił Listkiewicz..

Celem mojego artykułu był komentarz bandyckiego zachowania pseudokibiców Legii a nie Łódzkich kibiców. Jeżeli kibice Widzewa albo Łks- u zdemolują swoje czy inne miasto, nie omieszkam o tym napisać.

Napisałeś: "Zastanowienie się nad tym co to zmieni tak w sytuacji Legii, jak i polskiej piłki. "
W tekście jest: "Teraz Legię czekają zabójcze kary. Może dojść do wykluczenia klubu z europejskich rozgrywek wraz z gigantyczną karą finansową nałożoną przez UEFA. Mówi się także o wycofaniu swoich udziałów w spółce sponsora strategicznego, grupy ITI. Jednym słowem konsekwencje będą ogromne a przyszłość Legii kreuje się w czarnych barwach."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz popatrz jak skonstruowałeś zdanie, a potem przybliżaj mi fakty. Wymieniłeś dwa przykłady z 5 ostatnich lat. I racja, bo takie były, tylko, może popatrz po innych klubach, choćby po łódzkich, bo widzę, że jesteś z tego województwa. A może to jest właśnie powód takiego a nie innego podejście do artykułu. I nie odpowiedziałeś na mój główny zarzut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdemolowana Starówka, burdy na stadionie na Litwie to nie są fakty? nie konkrety? to kibice tak na żarty zrobili te burdy? a może trzeba było ich pochwalić za to że niszczą mienie polskiej piłki, Legii -klubu z tradycjami..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.