Facebook Google+ Twitter

"Mam Talent" i problemy z nim związane

I stało się – kolejna, trzecia już edycja brytyjskiego show "Mam Talent" zakończyła się wielkim finałem w sobotę. Ale program to nie tylko źródło rozrywki. Daje on także możliwość poczynienia wielu ciekawych obserwacji.

Diversity / Fot. PAPGdyby spytać przechodnia na ulicy Warszawy czy Poznania, z czym kojarzy mu się angielski "Mam Talent", prawdopodobnie większość odpowiedzi brzmiałaby: Paul Potts, Susan Boyle. I rzeczywiście - ta para śpiewaków jest chyba najbardziej znana poza granicami Wielkiej Brytanii. Jest jednak pomiędzy nimi zasadnicza różnica - Paul program wygrał, Susan ta sztuka się nie udała. O tym jednak później.

Jakie wnioski płyną z sobotniego finału? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii nie wygrała indywidualność, ale cała grupa. Tancerze funkcjonujący pod wdzięczną nazwą Diversity stworzyli w finale niezapomniany show i zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce. Ich atuty to wysoki poziom umiejętności wszystkich członków grupy oraz różny wiek - występują zarówno dzieci (dwóch niesamowicie uzdolnionych chłopców), młodzież jak i dorośli mężczyźni, w dodatku o różnym kolorze skóry i pochodzeniu. Taka kulturowa mieszanka dała w tym przypadku świetne efekty.

W tym miejscu można zadać sobie pytanie, dlaczego w Polsce wygrać nie mogła grupa taneczna - choćby skądinąd rewelacyjni Funky Masons? Odpowiedź jest prosta i zawiera się w jednym słowie: koncept. Diversity z niezwykłym wdziękiem sparodiowali jury programu, a także wykorzystali postać Supermana. Polskim grupom takich lekkich, acz profesjonalnych dowcipów i rozwiązań brakuje, co przekłada się na ich późniejsze wyniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tekst ciekawy ale stwierdzenie "Gdyby spytać przechodnia na ulicy Warszawy czy Poznania, z czym kojarzy mu się angielski "Mam Talent", prawdopodobnie większość odpowiedzi brzmiałaby: Paul Potts, Susan Boyle." To chyba przesada... Kto w Polsce oglądał Ał angielski program ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.