Facebook Google+ Twitter

Mama, a oni się przezywają!

Człowiek wstydzi się w życiu wiele razy. Czasami ze swojej winy, czasami z winy innych...

No i wyszło na to, że albo nasz były prezydent (Wałęsa) jest kłamcą albo nasz obecny prezydent (Kaczyński) jest durniem. Dylemat ten zostanie rozstrzygnięty przez z któryś z właściwych sądów RP.

Dodatkowo, jest kolejna kwestia dla sędziów. Czy Wałęsa jest zdrajcą czy Kaczyński jest kłamcą.

Znów Wasi przedstawiciele pokazali co potrafią. Jakikolwiek wyrok sądowy w tych sporach będzie kolejną porażką. Tyle, że nie stron zwaśnionych, które raczej wielkiej szkody nie poniosą. Będzie to kolejna porażka Polski na arenie międzynarodowej. Myślę, że problemy poruszone wyżej, nie są warte zachodu dla żadnych sądów. Oprócz tych, ludzkich.


Tak się akurat składa, że Wałęsa (posądzany niesłusznie o obalenie komunizmu) i Kaczyński (posądzany niesłusznie o to, że jest prezydentem - choć ma takie papiery) są wrogami. Politycznymi i prywatnymi. Od czasu, kiedy to Wałęsa wyrzucił Kaczyńskich ze dworu za to, że nic nie robili – jak sam się wyraził.

I w zasadzie nie byłoby w tym konflikcie nic nagannego, gdyby nie fakt, że obie strony są podobno moimi reprezentantami. Jeden jako ikona moralna naszej, wspólnej kombatantury quasi-socjalistycznej, drugi jako reprezentant wszystkich zgromadzonych między Bugiem a Odrą. W tym (niestety) i mój – mimo, że się nie prosiłem. A nawet przeciwnie…


Siedzi sobie gdzieś tam jakaś pani Merkel czy jakiś pan Bush i patrzą. To akurat jest niedobre, bo to (miedzy innymi) oni mają z nami się układać. Lub nas układać – jak kto woli. A jak się na poważnie układać z kimś, kto reaguje (lub daje powód do reakcji) w sposób, który przystoi jedynie w piaskownicy. A i to chyba jedynie piaskownicy specjalnej troski…

.

Przymiotem ludzi wielkich jest ignorowanie pewnych sytuacji. Ludzie na pewnym poziomie nie powinni dawać się prowokować. Powinni być ponad. No tak, ale do tego potrzebny jest ten poziom. A tu ostatnio… Poziom przedwojennego magla na zadupiu, stał się   wykładnikiem czasów kreowanych przez ludzi (zdawało by się) z urzędu zobowiązanych do dawania przykładu nam - maluczkim.

Mnie jednak najbardziej boli co innego. Mam wielu znajomych - obywateli innych krajów, którzy siedzą w Polsce lub u siebie. Najbardziej mnie martwi to, co ja mam im znowu odpowiedzieć na ich pytania, dotyczące naszej kolejnej, narodowej zadymy. Czy znowu będę musiał zmieniać gorączkowo temat czy też stać z czerwonym ze wstydu pyskiem.

Panowie Reprezentanci Narodu!

Proszę o trochę szacunku dla moich nerwów i poczucia narodowej godności. A przynajmniej dla tych resztek, które mi jeszcze pozostały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

....."że Wałęsa (posądzany niesłusznie o obalenie komunizmu) ".....- używając tych słów autor jawi się raczej przeciwnikiem Wałęsy. Ma do tego osobiste prawo. Jednakże cały, w gruncie rzeczy nieznany nam - maluczkim - splot okoliczności na temat obalenia komunizmu zaowocował postawieniem Wałęsy na pozycji nie tylko prezydenta kraju, ale ikony oraz symbolu tego historycznego procesu.
Jakkolwiek by się nie oburzać teraz na jego słownictwo - taki był od początku i nie pozostawiał złudzeń co do swego wykształcenia, języka i specyficznego sposobu rozumowania. Miał przy sobie dostateczną ilość tłumaczy " z polskiego na nasze" aby jego słowa docierały w sposób zrozumiały do rodaków i nie tylko.
Nie był poza granicami postacią śmieszną - był postacią egzotyczną, godną uwagi rownież z powodu swoistego sposobu bycia i języka. Jednego błędu nie popełnił - o ile wiem - nie obrażał się na nikogo i nie nadymał z obrzydzenia dlatego tylko, że zagranica miała ( i ma) odmienny sposób patrzenia na nasze sprawy. I tu wykazał większą klasę od obecnego prezydenta, człowieka z wyższym wykształceniem, który jednakże demonstruje na każdym kroku własne kompleksy, a w działalności wewnątrzpaństwowej - mściwość. Zły to doradca. I przyjdzie nam być świadkami dalszych gorszących scen, intryg i procesów. Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.