Facebook Google+ Twitter

Mamo, bądź aktywna w wakacje!

1 sierpnia 2009 roku rusza cykl treningów Nordic Walking. Spotkania odbywać się będą co weekend w Krakowie, w Parku Lotników.

Zdjęcie pobrane z darmowej galerii sxc.hu / Fot. sxc.hu AdwebTreningi odbywać się będą w każdy kolejny weekend. Zbiórka przed bramą AWF o godz. 16. Zajęcia kierowane są głównie do matek oraz kobiet, które chcą aktywnie spędzić wakacje. Panie, które przyjdą na trening z dziećmi, będą mogły zostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalnej niani. Idea kampanii „aktywna mama” związana jest z promowaniem mody na zdrowy tryb życia oraz zapoznaniem kobiet ze sztuką Nordic Walking. Organizatorem spotkań jest Centrum dermo–kosmetyczne DER-MED.

Treningi prowadzić będzie wykwalifikowany instruktor Nordic Walking. Objaśni on technikę marszu, dobierze odpowiedni sprzęt, dostosuje zajęcia do możliwości uczestniczek oraz udzieli im indywidualnych porad. W trakcie cyklu spotkań realizowany będzie ustalony plan treningowy.
Ta forma rekreacji jest idealna dla matek z dziećmi, a „program nordic walking pozwoli kobietom na utrzymanie dobrej kondycji, przyniesie również wymierne korzyści zdrowotne. Co więcej, treningi grupowe nie tylko dodają motywacji, ale również pozwalają na poznanie wielu nowych osób, nawiązanie kontaktów, czego w szczególności brakuje paniom pochłoniętym opieką nad dzieckiem” - zauważa Magdalena Filip, manager centrum kosmetyczno–dermatologicznego DER–MED.

Nordic Walking stworzono w Finlandii. Jest to forma rekreacji, polegająca na marszu z specjalistycznymi kijkami. Wymyślony na potrzeby treningów narciarzy, szybko znalazł wielu zwolenników. Ważnym czynnikiem wpływającym na jego popularność, jest fakt, że może go uprawiać każdy, bez względu na kondycję, wiek, niezależnie od pory roku, dnia oraz nie wymaga specjalnego terenu. Dzięki licznym aspektom zdrowotnym zyskuje uznanie wśród lekarzy i rehabilitantów. Nordic Walking angażuje 90 proc. mięśni organizmu, odciąża stawy kończyn dolnych i kręgosłup, ćwiczy jednocześnie siłę, wytrzymałość i kondycję. Dodatkowo usprawnia przepływ krwi w kończynach górnych i dolnych oraz obniża spoczynkowe ciśnienie krwi. Podczas treningu można spalić aż o 30 proc. kalorii więcej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego marszu. Nic więc dziwnego, że regularne uprawianie Nordic Walking doskonale redukuje tkankę tłuszczową w organizmie.

Jak powiedział Robert Korzeniowski w wywiadzie dla „Moda na zdrowie”: „Osoby uprawiające Nordic Walking twierdzą, że w kijach jest jakaś magia... To prawda, jest w nich coś magicznego! Bo kiedy mamy wyjść bez kijów, idziemy na zwykły spacer. A kiedy już mamy je w domu, mobilizują nas one do treningów. Poza tym Nordic Walking jest dla wszystkich. Dziecko będzie czuło się ważne, gdy będzie szło z takimi samymi kijkami, jakie mają jego rodzice. Także osoby starsze, nawet mające problemy z chodzeniem, zapomną o swoich ułomnościach, kiedy na przykład laskę zastąpią sportowymi kijkami. Śmiało sobie wyobrażam babcię, która dziarsko trenuje razem ze swym wnuczkiem. Tak jak wyobrażam sobie, że za rok swej młodszej córce kupię pierwsze kije do nordic walking i całą rodziną będziemy wychodzić na treningi".

Wobec tego pozostaje nam tylko zaprosić do aktywnego uczestnictwa w zajęciach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Aktywnym powinno się być przez cały rok. Niekoniecznie chodzi o aktywność w zajadaniu się słodkim itp., ale kto na to zwraca uwagę? Mało kto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

stwierdzenie moda to trafne określenie,słomiany zapał jeszcze dodam,reklama firmy ciekawy chwyt reklamowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż szkoda, że nie mieszkam w Krakowie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.