Facebook Google+ Twitter

Mamo, mam skrzydła!

Niepełnosprawność nie musi być wyrokiem, skazującym na gorsze, pozbawione barw i smaku życie. Można być niepełnosprawnym i jednocześnie spełnionym człowiekiem. Wystarczy tylko dać szansę poprzez stworzenie możliwości rozwoju uzdolnień.

Próba przed występem. / Fot. G. Jabłońska
Mamo, mam skrzydła!
Ulotne i mocne!
Siłą Nadziei!
I Wiary!
Że mogę wszystko!
Zdobywać szczyty!
Pokonać ograniczenia!
Wyfrunąć z niewoli inności ...
Mamo, mam skrzydła
Poniosą nas
w Krainę Szczęśliwości
Gdy tylko we mnie uwierzysz,
Mamo ...


Teatr "Wygrać życie" podczas występu na II Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Bratysławie. / Fot. G. JabłońskaIntegracyjna grupa teatralna Wygrać Życie w składzie: Agata Ambroziak,
Małgosia Jabłońska , Marta Kobeszko, Karolina Łapińska, Adam Minkiewicz, Ewa Minkiewicz, Julita Minkiewicz, Paulina Polak, Izabela Rutkowska, Zosia Tucholska, Damian Wysocki, Mateusz Chrzanowski z wolontariuszkami: Anią Ligęza, Pauliną Moszyńską, Patrycją Naumczuk, Agnieszką Tucholską, Kasią Rubaszewską oraz opiekunami i kadrą, 29 listopada 2008 roku wzięła udział w II Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Urobime si radost" w Bratysławie.

Wyjazd na festiwal był częścią projektu kulturalnego, finansowanego przez Departamenty Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dzięki środkom pozyskanym z dotacji oraz wolontariackiej pracy opiekunów i wychowawców dzieci niepełnosprawne miały niepowtarzalną szansę zobaczyć Panoramę Racławicką, poznać architekturę i zabytki takich miast, jak Wrocław, Praga, Wiedeń, Bratysława. Taki sposób nauki historii, tradycji, architektury, obyczajów ma niewymierną i bardzo istotną dla rozwoju wiedzy dzieci niepełnosprawnych wartość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

henrykkobeszko
  • henrykkobeszko
  • 15.02.2011 14:19

bardzomądrainicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń
henrykkobeszko
  • henrykkobeszko
  • 15.02.2011 14:18

bardzo mądra inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to, co robią dzieci, jest jeszcze piękniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piekna inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Można mieć wygląd odmienny, poruszać się niezgrabnie, mówić niewyraźnie, a czasem nawet nieskładnie, można dłonie mieć niezręczne i nogi nieposłuszne. To przecież nic takiego, gdy obok jest ktoś bliski, kto rękę wyciągnie i słowem ciepłym zagada jak prawdziwy przyjaciel, który czasu nie szczędzi i z pomocą zawsze spieszy, gdy potrzeba zachodzi. Wtedy wszystko staje się takie, jakim być powinno. Wiem coś o tym.

Dlatego dusza raduje się we mnie gdy słyszę, że są jeszcze na tej Ziemi osoby, którym dobro drugiego człowieka leży na sercu tak mocno jak dobro własne i którym zapału nie brakuje, aby dzielić się sercem z innymi. Więc z tego miejsca wielki ukłon Im wszystkim czynię, bo Oni są żywym dowodem na to, że serce można mieć tylko jedno, a obdarować nim cały świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, inicjatywa jest bardzo potrzebna. Trzeba widzieć radość dzieci, dumę rodziców. Ośmielam się w tym miejscu poruszyć sprawę wsparcia naszych działań.
Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego i każdy płatnik podatku dochodowego może 1% przekazać na taką właśnei organizację.
Teraz to bardzo proste. Wystarczy znać KRS i nazwę organizacji.
KRS 0000144665
Pełna nazwa:
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski Jeden Świat, ul. Konwaliowa 3 lok A, Białystok, tel. 504694688

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.01.2009 15:37

Wzruszający i mądry tekst. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Bardzo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem co powiedzieć. Nie mogę przejść obojętnie.
Jestem pod wrażeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.