Facebook Google+ Twitter

Mamo, masz problem z powrotem do pracy? Załóż własną firmę

Pomysłów na rozkręcenie swojego biznesu jest bardzo dużo i ciężko wybrać ten właściwy. Warto, aby młoda mama wybrała coś związanego z branżą dziecięcą. Dzięki temu nie tylko będzie robić to, co lubi, ale także to, na czym się bardzo dobrze zna.

 / Fot. creative commons/ fot. The boy with the thorn in his sideMłodym mamom po urlopie macierzyńskim i wychowawczym ciężko zdecydować się na powrót do pracy. Nie wyobrażają sobie zostawienia swojego dziecka na 8 godzin dziennie, gdy do tej pory poświęcały mu praktycznie cały czas. Kiedy decyzja o powrocie do życia zawodowego okazuje się dużym problemem, warto pomyśleć o założeniu własnej firmy. Dzięki niej młoda mama będzie pracowała dla siebie, jednocześnie mając możliwość poświęcenia więcej uwagi swojemu dziecku. Pomysłów na rozkręcenie swojego biznesu jest bardzo dużo i ciężko wybrać ten właściwy. Warto, aby młoda mama, wybrała coś związanego z branżą dziecięcą. Dzięki temu będzie robić to co lubi, a także to, co właściwie już poznała, wychowując swoje pociechy. Oto kilka pomysłów.

Sklep internetowy

Idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców. Założenie sklepu internetowego może mieć duże powodzenie, gdyż jest to obecnie najpopularniejsza forma sprzedaży produktów w sieci. Plusem takiego przedsięwzięcia jest niewątpliwie niski wkład finansowy na rozpoczęcie działalności. Dodatkowo nie musimy praktycznie martwić się i zastanawiać, jak taki sklep utworzyć. Wystarczy to zlecić fachowcom. Na rynku jest wiele firm zajmujących się taką działalnością.
Netmax, Be1

Pomysł

 / Fot. licencja sxu/ fot. brokenartsTaki sklep odniesie z pewnością sukces, jeżeli dokładnie określimy, co chcemy sprzedawać. Właściciel sklepu powinien się również zastanowić, jakie są potrzeby jego przyszłych klientów. Jeżeli decydujemy się na branżę dziecięcą, powinniśmy sprawdzić, co najlepiej się sprzedaje. Popatrzmy na konkurencję i zastanówmy się, czym możemy się wyróżniać. Można na początek zachęcić klientów promocjami, albo jakąś oryginalną formą sprzedaży.

Założenie działalności gospodarczej

Jeżeli po raz pierwszy zakładamy firmę, musimy udać się do urzędu w celu zarejestrowania działalności gospodarczej poprzez wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Ewidencji Działalności Gospodarczej. Kolejny krok to nadanie numeru REGON dla swojej firmy, a także założenie firmowego rachunku bankowego. Pozostałe formalności to Urząd Skarbowy i ZUS.

Oprogramowanie, wybór domeny i serwera

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Bundesarchiv_B_145_Bild-F038494-0038,_Arnsberg,_Fabrik_f%C3%BCr_Beleuchtungsk%C3%B6rper.jpgTe formalności najlepiej powierzyć fachowcom, którzy zapewniają wsparcie każdego etapu uruchamiania sklepu internetowego. Wyborem oprogramowania i serwera zajmie się doświadczony w tej dziedzinie pracownik. Do nas należeć będzie jedynie wybór domeny, a więc nazwy, która poprowadzi naszych klientów do sklepu. Ważne, aby była oryginalna, łatwa do zapamiętania i mająca związek z tym, co sprzedajemy.

Wygląd sklepu

Praktyczne wykonanie powierzmy fachowcom. Do właściciela sklepu należy dobór grafiki i kolorystyki sklepu. Warto się przy tym bardzo dobrze zastanowić, bo im ładniejsza szata graficzna sklepu, tym chętniej będzie on odwiedzany przez potencjalnych klientów.

Kiedy te wszystkie kroki mamy już za sobą, koniecznie musimy wypromować swój sklep. Może to być linkowanie w serwisach internetowych, pozycjonowanie (tym zajmują się fachowcy), albo wymiana banerów między innymi firmami z podobnej branży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

doriw
 • doriw
 • 17.10.2011 13:30

Sale zabaw od jakiegoś czasu święcą już triumfy w naszym kraju. I myślę, że ciągle tak będzie. Dlatego ja postawiłabym na taką działalność. A jeśli chodzi o producenta, to polecam firmę Sayland http://sayland.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
fonoteka
 • fonoteka
 • 01.09.2011 12:10

Wiele osób woli tradycyjne rozwiązania czyli pracę na etacie. Jednak do odważnych świat należy dlatego nie którzy decydują się na założenie własnej działalności. Na wysokie zyski mogą liczyć właściciele restauracji, hoteli i domów weselnych. Wybierając odpowiedni projekt kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php i dobra lokalizację można liczyć na to, że firma będzie dobrze prosperować przez lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://firmyrodzinne.eu/o-projekcie.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dzisiaj, wiedzę i umiejętność rozkręcania własnego biznesu może zdobywać każdy, kto zechce taki interes otworzyć. W tekście jest tylko kilka przykładów, o których ja - jako młoda mama - pomyślałam :)
Zgadza się, nie jestem specjalistką. Dlatego nie mogę pisać jak, krok po kroku, otworzyć własną firmę, ale chyba mam prawo do przedstawienia mojego punktu widzenia? Czy jest tu coś niejasnego, albo błędnego? Zapewne każdy, kto zechce otworzyć własną firmę, poszuka informacji tam, gdzie będą one najbardziej rzetelne (UM, US, ZUS...) Mój tekst to tylko parę pomysłów dla młodych mam :) Przecież to nie jest "Kompendium otwierania własnej firmy" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
.
 • .
 • 01.02.2011 20:07

Pani Beato, czy wiedzę i umiejętność rozkręcania własnego biznesu otrzymuje się wraz z urodzeniem dziecka, czy może zdobywa się je w jakiś sposób "z dzieckiem przy cycku". Czegoś chyba Pani nie przemyślała, zwłaszcza, że sama się przyznaje, iż nie jest specjalistką w tej dziedzinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Link - Dobra Żona
 • Link - Dobra Żona
 • 01.02.2011 18:38

http://kobieta.wp.pl/gid,13090616,img,13090658,kat,110412,title,Dobra-zona-zna-swoje-miejsce-Obiad-na-stole,galeriazdjecie.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta Baliczek
 • Danuta Baliczek
 • 01.02.2011 14:31

Odp: x - :)) pani.B.R Cyt."firmę prowadzić wspólnie? - to idealne rozwiazanie i w tym kierunku szkolic i doszkalać zawodowo małżeństwa - takie programy żeby państwo opracowalo ( jesli tylko małżeństwamają pomysł produkcji i usług i mieszkaja JESZCZE RAZEM W KRAJU tym ) - rownocześnie przekwalifikowac kobiete-matke :) na kobietę-niańko-opiekunka z doskoku - Bo trzeba wybrac dziedzine w ktorej sie zaangazuje na 100 % żeby ją rozwijac, udoskonalać, poglębiać wiedze - inaczej klapa, plajta, strata, moze byc w niedlugim czasie .

Odp: y - :)) Kobieta pracuje i moze pracowac --> dwa razy dlużej niz męzczyzna , bo wykonuje zazwyczaj prace lekkie, łatwe i przyjemne. Natomiast męzczyzni pracują CIĘZKO ale KRÓTKO i ONI potrzebuja , im nalezy sie wypoczynek po pracy, hah ahhh, CZYLI jestesmy silniejsze od partnerow i radzimy sobie bez przerwy na wypoczynek. ( JUZ WIDZE jak sie tu posypie na mnie od kobiet :D

:) Nie, nie "jak to pani powiedziała" - tylko najwyzsza pora zacząc tak mowic i zaprzestac "przesladowania" kobiet pracujacych w Domu , że "ONA NIE PRACUJE" . One, Z BRAKU CZASU na ktory narzekaja ale nie na wypoczynek lub że sa zmęczone !!! "one" tez tak o sobie mowia i powtarzaja to za innymi jak papugi, nie zastanawiajac sie jak depcza to co robia. W konsekwencji nawet malzonkowie tak mowia: "moja zona nie pracuje " O zgrozo. Taka ocena zony-matki nie sprzyja tworczemu myśleniu w rodzinie o przyszlości i rozwoju a wrecz zabija pomysły racjonalizotorskie i wynalazcze :))) Zapominają ludzie , że nie ma młyna bez wody , a tą woda są kobiety :) !!!! WSZYSTKO W SKROCIE .

To jest temat OCEAN . Zalezy jaką grupe zawodową , wiekowa , o jakim statusie społecznym itp. rozpatrujemy. Moje stanowisko jest do ścisle okreslonej "kategorii " kobiet i to LICZNEGO ZBIORU jesli nie najliczniejszego.
........... n a r a z i e - tyle, fajnie sie pisze, hahahh , pisac jeszcze ??? nie poprawiam nie sprawdzam czasu nie ma !!!.... Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Kobieta pelni w nim glowna rolę. Jest nie tylko szefem ale jednoosobowym wykonawcą i prowadzacym. Zadaniem jej jest stwarzanie warunkow do zycia , pracy i nauki całej rodzinie - bardzo szeroki wachlarz czynnosci.

O tym, że mama pełni ważną rolę w życiu całej rodziny i musi być dostępna praktycznie 24h/dobę wspominałam już tutaj link

- Bo tej drugiej stronie w malżenstwie ( pracujacej poza domem) nalezy sie wypoczynek po pracy ( zgodnie zreszta z kodeksem pracy hahahh,,,, wiec nie moze byc obciazany domowymi obowiazkami po powrocie z pracy !!!

Więc skoro kobieta również pracuje w - jak to Pani powiedziała - nowym zakładzie usługowym, to chyba również należy jej się odpoczynek?

-A z innej strony : czy męzczyzna (tata ojciec) nie moglby prowadzic biznesu i zajmowac sie rownoczesnie dzieckiem - dzieciami i calym domem ??? Wtedy kobiety z usmiechem i w podskokach polecą do pracy nawet na 16 godzin dziennie, bo wrocą na gotowe swojego gospodarstwa domowo rodzinnego .

Może lepiej po prostu podzielić obowiązki między dwoje rodziców, a firmę prowadzić wspólnie? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta Baliczek
 • Danuta Baliczek
 • 01.02.2011 00:47

Kobieta rodzi się z zawodem i zakladem pracy ( ha hah ). Po zawarciu związku malżeńskiego i "pojawieniu" sie dziecka lub dzieci, powstaje Firma Rodzinna. Uruchomiony jest nowy zakład pracy dla kobiety matki, specjalizujacy sie w dzialalnosci uslugowej ukierunkowanej na zaspokajanie bezpośrednich potrzeb całej rodziny. Czynny cała dobe :)) Kobieta pelni w nim glowna rolę. Jest nie tylko szefem ale jednoosobowym wykonawcą i prowadzacym. Zadaniem jej jest stwarzanie warunkow do zycia , pracy i nauki całej rodzinie - bardzo szeroki wachlarz czynnosci. W naszej sytuacji ekonomicznej kraju (zarobki i dochody rodzin) i zawirowaniach na rynku, kiedy druga strona w malzeństwie pracuje poza domem lub co najmniej 10 - 12 godzin dziennie i musi dbac o wlasne miejsce pracy , nie widze mozliwosci i szans na prowadzenie dodatkowego biznesu przez kobiete prowadząca samodzielnie gospodarstwo domowo-rodzinne i jak to wyzej nazwałam !!! Bo tej drugiej stronie w malżenstwie ( pracujacej poza domem) nalezy sie wypoczynek po pracy ( zgodnie zreszta z kodeksem pracy hahahh,,,, wiec nie moze byc obciazany domowymi obowiazkami po powrocie z pracy !!! A z innej strony : czy męzczyzna (tata ojciec) nie moglby prowadzic biznesu i zajmowac sie rownoczesnie dzieckiem - dzieciami i calym domem ??? Wtedy kobiety z usmiechem i w podskokach polecą do pracy nawet na 16 godzin dziennie, bo wrocą na gotowe swojego gospodarstwa domowo rodzinnego . ( Tyle chałasu robią o jakieś tacierzyństwo) hahahhha - I JESZCZE Zreszta - zalezy gdzie w jakiej aglomeracji mieszka ta kobieta z dzieckiem dzieciami, jaka jest infrastruktura, jakie ma wyksztalcenie, czy ma zdolnosci prowadzenia malej firmy ??? czy mąż kupil jej samochod do szybkiego poruszania sie po świecie, (samochod to pół nianki !!!) Dodam jeszcze że mała firma lub jednoosobowa firma to znajomosc wiedzy z zakresu rozliczen z ZUS , podatki, Urz.Statystyczny, przelewy, ksiegowość - prowadzenie dokumentacji we wlasnym zakresie czesto, inaczej dodatkowe koszty w biurach rozliczen.... (brak czasu) c.d.n. OCZYWISCIE - NAPEWNO SA KOBIETY-matki ktore prowadza wlasne biznesy dzięki rodzicom tesciom) zamieszkujących wspolnie pod jednym dachem, gdyz prowadzą im dom i zajmuja sie dzieciami i wszystkim. Takie kobiety-matki mają CZAS na pomysly i rozkrecanie wlasnego "interesu" oraz doksztalcanie sie w tym kieunku!!! i powinny !!! .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciężka sprawa,teraz założenie własnej firmy w Naszym kraju.Każdy wyciąga rękę po kasę nawet gdy jeszcze nie zaczęliśmy-ZUS, FISKUS,UBEZPIECZYCIEL towar kupić a życie chyba,że nie mamy co z pieniędzmi zrobić-to wtedy po co nam zakładać firmę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.