69906 miejsce

Mamy brąz! Polacy wygrali z Duńczykami na MŚ

Polacy, wygrywając z Duńczykami 31:23, powtórzyli sukces z mistrzostw w 1982 roku i po raz drugi w historii sięgnęli po brązowy medal. Przed tym spotkaniem wielu kibiców obawiało się, że po dość łatwej wygranej z Duńczykami w fazie grupowej, Polacy nie będą potrafili odpowiednio się zmobilizować do kolejnej potyczki z drużyną ze Skandynawii.

Nic takiego się jednak nie stało i syndrom drugiego meczu nie zaistniał.

Nasi reprezentanci, podobnie jak w czasie spotkania z Chorwatami, rozpoczęli od błędów w defensywie i obrony w kole, którą skutecznie podczas rzutu karnego wykorzystał Lars Christiansen. Wyraźny brak koncentracji w obu ekipach na początku spotkania skutkował wieloma stratami.

Po 15 minutach chaotycznej gry na tablicy świetlnej widniała informacja o skromnym prowadzeniu Duńczyków 4:3. Dwie dwuminutowe kary dla naszych rywali nie pomogły nam podrobić strat i po 20 minutach Polacy nadal przegrywali jedną bramką 7:6. Dopiero na 8 minut przed końcem pierwszej połowy, znakomita obrona Sławka Szmala pozwoliła najpierw doprowadzić do remisu, a chwilę później po trafieniu Christiansena w słupek i fantastycznym ataku Krzysztofa Lijewskiego wyprowadzić biało-czerwonych na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie.

Od tego momentu mecz nabrał barw godnych rywalizacji o brązowy medal mistrzostw świata. Na atomowe wręcz ataki Mikkela Hansena świetnie odpowiadali Jaszka i Lijewski. Na niespełna trzy minuty przed końcem nasze orły powiększyły przewagę do dwóch bramek. Do przerwy Polacy dołożyli jeszcze jedno trafienie i do szatni schodzili prowadząc 14:11.

Drugą połowę zaczęliśmy od bramki fantastycznie dysponowanego tego dnia Bartłomieja Jaszki, który niestety chwilę później doznał drobnej kontuzji podczas heroicznej wręcz obrony i musiał na kilka minut opuścić plac gry. Naszych reprezentantów na szczęście to nie zdekoncentrowało i skutecznie powiększaliśmy przewagę.
Po 40 minutach meczu prowadziliśmy już sześcioma bramkami 21:15.O czas poprosił szkoleniowiec Duńczyków Ulrik Wilbek, co pomogło mu trochę spowolnić polską lokomotywę i zmniejszyć naszą przewagę do dwóch bramek. Wprowadziło to małą nerwowość u naszego szkoleniowca, tradycyjnie już ukaranego żółtą kartką.