Facebook Google+ Twitter

Mamy dla Was bilety na koncert Michaela Schiefela

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-09 18:56

Koncertem zamykającym tegoroczny Gębofon 6 będzie solowy występ niezwykłej postaci sceny jazzowej - Michaela Schiefela. 11 grudnia w warszawskim klubie Powiększenie, o godz. 21.00 artysta zaprezentuje swoje niespotykane możliwości wokalne. Mamy dla Was trzy (pojedyncze) bilety na ten koncert - aby dostać zaproszenie wystarczy zostawić komentarz pod tym tekstem.

 / Fot. Materiały organizatorówMichael Schiefel przyjedzie do Warszawy ze swym solowym programem obejmującym wielowarstwowe, zapętlone zniekształcenia wokalne, których stylistyka waha się pomiędzy groove'ami, pejzażami dźwiękowymi, kontrapunktem a piosenkami z wiodącą rolą tekstu. Wszystko to na żywo i czysto wokalnie.

Kilka słów o artyście

Pragnąc dołączyć do rodzącej się po upadku Muru sceny jazzowej, Michael Schiefel przeniósł się do Berlina we wczesnych latach 90. na studia na sławetnym Uniwersytecie Sztuk. Od tego czasu współtworzy szereg przedsięwzięć solowych i zespołowych, które przez ostatnią dekadę zaowocowały tuzinem albumów.

Działając solo, Michael zawsze eksperymentuje ze swym charakterystycznym wirtuozowskim głosem, łącząc go z urządzeniami zapętlającymi i inną elektroniką. Autorskie kompozycje i teksty oraz dynamiczna mikstura głosu i elektroniki służą poszukiwaniom unikalnych dróg wyrażania emocji, radości i wyobcowania.

W zespołach Michael śpiewa w zróżnicowanej stylistyce: funk i pop z JazzIndeed, repertuar inspirowany muzyką poważną z Thaerichen’s Tentett, jazz nowoczesny z Davidem Friedmanem, bałkańskie rytmy z niemiecko-bułgarskim kwintetem Batoru.

W 2001 r. otrzymał stanowisko profesora wokalistyki jazzowej na Konserwatorium im. Liszta w Weimarze, stając się najmłodszym profesorem muzyki w Niemczech. Poza występami na licznych festiwalach i prowadzeniem kursów mistrzowskich niemal wszędzie w Europie, na zaproszenie Instytutu Goethego odbył podróże do Stanów Zjednoczonych, Afryki i Azji. Wśród ważnych momentów są także występy z Carlą Bley w Escalator Over the Hill w Filharmonii w Essen, na Festiwalu w Moers, „Jazzkaar” w Tallinie oraz Earshot Jazz Festival w Seattle.

Organizował także akcję zbierania urządzeń celem poprawienia technologicznych możliwości Wydziału Muzyki Uniwersytetu w Akrze w Ghanie oraz warsztaty w intencji docenienia muzyki dla dzieci z okolic Weimaru oraz dla nieuprzywilejowanej młodzieży z Tallina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

keeoinm
  • keeoinm
  • 13.07.2011 19:01

BexUmx <a href="http://kfzlxktfpwlb.com/">kfzlxktfpwlb</a>, [url=http://yhjwugrerqnj.com/]yhjwugrerqnj[/url], [link=http://gyjfdqtcbkgh.com/]gyjfdqtcbkgh[/link], http://kynleddgrjrl.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym mieszkał w okolicach Warszawy również zdecydowałbym się na bilet. Ale niestety dzieli mnie od stolicy jedyne 600 km ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Mamy jeszcze jeden bilet!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy bilet wygrał Łukasz Kłosiński.

Mamy dla Was jeszcze dwa bilety!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.