Facebook Google+ Twitter

Mamy już zwycięzców weekendowego konkursu!

Po raz kolejny w redakcji zawrzało. Kogo nagrodzić i za co? Nie było łatwo wyłonić najlepszych, gdyż poziom konkursowych tekstów był wysoki.

fot. Materiały własneMimo burzliwej dyskusji pierwsze miejsce zostało przyznane jednogłośnie. Książka Tomasza Lisa "Polska głupcze!" powędruje do Łukasza Solskiego za fotoreportaż opowiadający historię przemyskich Żydów . Łukasz nie tylko zamieścił szereg ciekawych zdjęć, ale dodatkowo obszernie opisał, co się na nich znajduje. Dzięki temu możemy poznać historię Żydów, zamieszkujących przedwojenny Przemyśl.

Drugie miejsce i książkę Katarzyny Grocholi "A nie mówiłam!" przyznaliśmy Paulinie Nowickiej za kontynuację tekstu o samowoli na Wesołej. Z jej tekstu możemy dowiedzieć się, że mimo prawomocnego wyroku sądu i uchylenia pozwolenia na budowę, prace są kontynuowane. A właściciel posesji, bezprawnie zagarniętej przez gminę pod budowę przystanku, jest bezsilny. "Samowoli na Wesołej ciąg dalszy" .

Trzecie miejsce i książka Tomasza Lisa "Polska głupcze!" wędruje do Mateusza Pułkowskiego. Kolegium redakcyjne postanowiło nagrodzić go za relację z charytatywnego koncertu hiphopowego w Kozienicach . Autor sprawnie opisał imprezę. Nie było błędów stylistycznych, długich zdań i wielu przymiotników, typowych dla niektórych początkujących autorów.

Ale na tych trzech autorach nie kończymy wyróżnień. Bo wielu z Was w weekend napisało bardzo dobre teksty. Takim przykładem jest materiał Ani Wittenberg na temat kina "Relax", które niebawem zamieni się w delikatesy. "Delikatesy zamiast kina Relax".

Ciekawym pomysłem wykazała się również Sylwia Osojcka. Autorka opisała nietypowy pomysł na kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzeka. Kandydat postanowił wcielić się w rolę miejskiego przewodnika i pokazać mieszkańcom, jak bardzo zmieniło się miasto za jego kadencji. "Przedwyborcza wycieczka z prezydentem Świdnicy".

Krzysztof Baraniak, mimo że pisze do Wiadomości24.pl od niedawna, z pewnością jest kandydatem do pierwszego pióra. Jego sportowe relacje są przede wszystkim rzetelne. Krzysztof dostaje również "plusa" za szybką reakcję. "Lech Poznań - kolejna wielka siła polskiego futbolu".

Przy wyróżnieniach braliśmy pod uwagę także kandydatury Adama Deglera i Daniela Siwaka. Materiały choć dobre są niepełne. W fotogalerii z gabinetu figur woskowych autorstwa Daniela zabrakło opisów pod zdjęciami wyjaśniającego chociażby, kto jest na fotografii. Po lekturze materiału Adama Deglera "Są już pieniądze na posprzątanie cmentarza radzieckiego" jedno pytanie cisnęło nam się na usta - gdzie w tym wszystkim jest autor? Mamy wrażenia, że słowo "monitorować", to coś więcej niż opisywać daną sprawę i śledzić jej dalszy rozwój. Adamie, zabrakło Twojej interwencji, choćby telefonu do odpowiednich osób.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Redakcja Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

swoja ocenę można zapisać w komentarzu. tekstó do oceniania jest dosyć na całej stronie. ja to odnoszę wrażenie że niektóre teksty są albo wcale nie czytane, ale olewane przez uzytkowników - dlatego tak bulwersuje mnie "plusowanie tego typu tekstów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że w tym przypadku chodzi o zgadzanie się (+), bądź nie (-), z nominacjami redakcji. A nie oceną "mojego tekstu", bo ja spisałam tylko to, o czym dyskutowaliśmy na kolegium. Ale fakt, lepiej jest wyrazić swoje zdanie w formie komentarza, niż punktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chodzi o to ze ludzie oceniają Twój tekst. pytanie: Po co?! Ja daję minusa żeby zrównoważyć te zapędy. Chyba twój tekst nie jest jakiś nie z tej planety, aby go nagradzać pluasami. Podobnie jest z tekstami o piórkach i innych. Poza tym Wy i tak macie już swoje 5 piór... Komentarze OK, ale nie oceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje. Zrobię jeszcze materiał ze zdjęciami, to była tylko taka zajawka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulujemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem o co Ci chodzi Damian? A niby w jaki sposób mamy informować autorów i czytelników o nagrodach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

aha, do wszystkich użytkowników: po co oceniać taki tekst?! zacznijcie czytać też inne, nie tylko te pisane przez redaktorów. pachnie mi tu wazeliną (PS jeśli ona ma w ogóle jakiś zapach)

Komentarz został ukrytyrozwiń

bez urazy, ale z tym fotoreportażem to jednak przesada. jeszcze nie byłem tak zawiedziony 1. nagrodą :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prośba do Łukasza i Mateusza - napiszcie, proszę, recenzję książki T. Lisa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Ten weekend był rzeczywiście niesamowity, teksty agencyjne stanowiły zdecydowaną mniejszość. Naprawdę super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.