83033 miejsce

Mamy kolejny medal! Krystian Zalewski srebrnym medalistą!

Mamy kolejny medal! Krystian Zalewski zdobył srebrny medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Powtórzył wyczyn sprzed 32 lat Bogusława Mamińskiego.

Zalewski był wymieniany w gronie faworytów do medali. Przez większą część dystansu czaił się za innymi zawodnikami, ale popisał się długim finiszem. Jednak wbiegając na ostatnią prostą był jeszcze drugi, gdy na ostatnich metrach został wyprzedzony przez jednego z Francuzów. Mimo wszystko, ten medal to największy suckes w karierze Polaka. Na mecie osiągnął wynik 8.27,11. Startował też Mateusz Demczyszak, który był zawiedziony swoim biegiem. Zajął jedenastą lokatę.
Złoty medal zdobył Mahiedine Mekhissi-Benabbad, a srebro również Francuz Yoann Kowal. Jednak francuski lekkoatleta 80 m przed metą zdjął koszulkę. Na początku sędziowie pokazali mu żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Jednak teraz zawodnik został zdyskwalifikowany. Tym samym, to Karol Zalewski może cieszyć się ze srebrnego medalu.
2 lata temu w Helsinkach Krystian był siódmy. Ostatni medal wywalczył w 2009 roku w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Był wtedy trzeci.
Srebrny krążek wywalczony przez Zalewskiego to trzeci medal polskich lekkoatletów na tegorocznych ME w Zurichu. Medalistami są również Tomasz Majewski oraz Robert Urbanek.