Facebook Google+ Twitter

Mamy kota na punkcie wolontariatu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-25 14:12

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na wykład inaugurujący realizację projektu „Mamy kota na punkcie wolontariatu”, który odbędzie się 31 sierpnia 2010 roku, we wtorek, o godz. 18 w siedzibie JCC Kraków, w Krakowie, przy ul. Miodowej 24

 / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaWykład poprowadzi Beata Ciepła – dyrektorka Banku Żywności w Krakowie, vice-prezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

Czym tak naprawdę jest wolontariat i jakie są z niego korzyści?
Co zyskuje a co traci człowiek decydujący się zostać wolontariuszem/szką?
Czy potrzebne są jakieś wyjątkowe predyspozycje by podjąć pracę wolontariacką?
Jakie są prawa wolontariusza/szki?
Jakie obowiązki goszczącej ją/go organizacji?
Jak postępować by zachęcić wolontariusza/szkę do pracy na rzecz organizacji pozarządowej?

O tym wszystkim opowie nam gość spotkania. Przedstawi również prawno-formalne reguły pracy wolontariackiej. Podzieli się swoim bogatym doświadczeniem wskazując jak najskuteczniej zachęcić wolontariusza/szkę do współpracy z organizacją oraz jak go/ją w niej utrzymać.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki czołowych krakowskich organizacji pozarządowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy z wolontariuszami/szkami.

Podczas wykładu będzie można otrzymać bezpłatną publikację poradnikową – „Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach”. Publikacja zawiera prócz autorskiego komiksu o kotach w przestrzeni miejskiej przygotowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota, praktyczny przewodnik m.in. po żywieniu kotów, opiece nad nimi, krótki poradnik jak pomóc bezdomnym zwierzętom.

Wykład odbywa się w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Mamy kota na punkcie wolontariatu” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Pozarządowych. Projekt trwa do końca roku. W jego ramach odbywać się będą comiesięczne spotkania otwarte, odbędzie się trzydniowe szkolenie dla osób chcących zostać wolontariuszami/szkami w małopolskich organizacjach zajmujących się pomocą zwierzętom, zostanie wydana publikacja poradnikowa oraz odbędą się sesje kreatywne dla dzieci, podczas których wymyślą one kampanie reklamowe zachęcające rówieśników do pomocy zwierzętom.

Projekt został objęty patronatem medialnym ngo.pl, Animalpedii, Radiofonii, Magazynu Kocie Sprawy oraz radia internetowego Pryzmat.

Joanna Wydrych
Artykuł ukazał się na stronie Fundacji Czarna Owca Pana Kota: www.czarnaowca.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak się spodziewałam - moje pytanie o sens organizowania tego typu "szkoleń" pozostało jednak bez odpowiedzi. Szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto bezpośrednio zetknął się z wolontariatem, ten wie, że żadna organizacja pozarządowa nie ma szans na rozwijanie swojej działalności statutowej bez udziału ludzi chcących poświęcać swój czas na tzw. pracę społeczną. Tymczasem wiem z własnych obserwacji funkcjonowania dwóch fundacji, że z traktowaniem wolontariuszy przez ludzi kierujących tymi organizacjami bywa różnie i nie zawsze cacy. I jeszcze jedno. Nic nie ma za darmo, więc i praca wolontariuszy jest gratyfikowana w różny sposób - o czym się już raczej nie mówi i nie pisze. I jeszcze jedno. Nie wierzę, by w wyniku szkoleń, o których pisze autor artykułu, miało się coś generalnie zmienić, a przecież ktoś za opracowanie projektu wziął pieniądze i ktoś za prowadzenie tych szkoleń także swoje honorarium dostanie. Nie lepiej byłoby przeznaczyć te środki na pomoc dla zwierząt, wegetujących w przepełnionych schroniskach? Moje pytanie, jak sądzę, pozostanie bez odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.