Facebook Google+ Twitter

Mamy pojednanie

Wczoraj rano byłem obywatelem innej Polski, do momentu gdy się dowiedziałem o strasznej tragedii.

Czy mam prawo zabierać głos, gdy cały świat płacze razem z Polską? Tak, mam takie prawo, bo jestem obywatelem Polski i dziennikarzem obywatelskim. Wczoraj z naszych serc został wyrwany kawałek Polski. Pojawił się strach i lęk o państwo polskie i nasze bezpieczeństwo, bo przecież obok Prezydenta i małżonki zginęły najważniejsi Generałowie Sił Zbrojnych Wojska Polskiego. Ten strach jednak dość szybko odszedł. Przebiła go świadomość, że Polska jest stabilnym krajem członkiem NATO i UE. Zaraz pojawiła się kolejna myśl - refleksja. Taka głęboka, trudno powiedzieć dlaczego. Nagle poczułem, choć zapewne tylko w części co czuli Polacy i jak strasznym doświadczeniem dla rodaków był sam Katyń. Znów powrót do teraźniejszości i ból i porównanie - ale tych cierpień nie da się porównać. Okropna mieszanka emocji i wewnętrzny niepokój.

Ciało prezydenta jest w kraju, samotny bez małżonki, wraca do Pałacu Prezydenckiego. Tłumy warszawiaków żegnających prezydenta chcą powiedzieć: "Doceniamy, Panie Prezydencie co zrobiłeś dla Polski, którą tak ukochałeś i dziś chcemy być z Tobą". Takie tłumy były tylko podczas wizyt JP II. Przestały być ważne różnice poglądów.

Putin ściska premiera Tuska oddającego hołd na miejscu tragedii. Rosjanie przepraszają i płaczą razem z nami - nie chcieliśmy a znów przysporzyliśmy wam bólu. Ofiary Katynia dzieliły Rosjan i Polaków. Jadący oddać hołd do Katynia, którzy tragicznie utracili życie - połączyli we wspólnym bólu premierów Polski i Rosji i obywateli tych krajów. Film Wajdy - "Katyń" został pokazany w telewizji rosyjskiej. Prezydent Polski Lech Kaczyński wykonał ostanie zadanie - mamy pojednanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Dzięki Beato ! pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty piateczka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stale chcą błyszczeć i być na pierwszych stronach. Mogą krytykować a nawet poniżać i wyśmiewać. Tacy są pewni swych racji, bez czucia tego, że mogą zrobić krzywdę drugiemu człowiekowi. Tak pięknie mówią i zawsze mają rację. Gdzie teraz mają swoje racje …

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja Kardynała Stanisława Dziwisza ma łączyć ...Wawel prawdziwych Polaków nie może dzielić. Starajmy się odszukać dobro w tej decyzji, podobnie jak staramy się odszukać nadziei i dobra w tej strasznej tragedii...połączmy to wszystko razem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nas nie dzieli ...sami to robimy...żałoba to pojednanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu...brawo!Zamiast łączyć ,po raz kolejny nas dzieli.Modliłam się ,żeby Jarosław K. niczego nie zniszczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli będziemy ciągle ziać nienawiścią do Rosjan,do niczego dobrego to nie doprowadzi.Przestańmy wadzić się i wymyślać .
Czy zawsze we wszystkim musimy widzieć podstęp?Czy nie można zmienić myślenia ?
Po ,PiS czy Bóg wie co ,ludzie przestańcie .Nikt nikogo nie będzie przepraszał,ani ci z PiS-u ,an ci z PO.
Nikt nie zmienił zdania co do prezydenta,nikt nie zmienił zdania co do rządów Kaczyńskiego,nikt nie zmienił zdania co do Pis- u,nikt nie zmienił zdania co do PO.
Mamy żałobę narodową ..........
Zostawcie przepychanki na przyszłość.Dziwicie się politykom,i ich zachowaniom........wystarczy spojrzeć na waśnie panujące nawet na tej stronie.
Brrrrrrrrr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty ja nic nie umniejszam z tego co jest zasługą. Jednakowo żałuje każdej osoby która znalazła się na tym pokładzie nieszczęsnego samolotu. Napisałem w komentarzu pod cytowanym przez Tadeusza artykule że cenię byłego prezydenta za wkład w dążenie do poznania prawdy historycznej o Polsce a dyskusja jest wynikiem wyboru miejsca pochówku. Dla mnie był to jednak prezydent który hamował rozwój Polski w ostatnich latach i niestety był pod wpływem swojego brata który swoja agresywna polityka hakową skutecznie dzielił a nie łączył. Prezydent nie był jednak ponad podziałami.
Wybór miejsca pochowku zamiast łączyć znowu dzieli Polaków. Zaraz zaczną się pytania gdzie pochowamy Jaruzelskiego,Wałęsę,Kwaśniewskiego. Tez na Wawelu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu to historia osądzi czy Wawel to dobre miejsce na wieczny spoczynek pary prezydenckiej. Czy aby dalej nie pomniejszamy zasług Lecha Kaczyńskiego ...jakie musimy jeszcze otrzymać znaki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi przyjacielu ...Tadeuszu jest żałoba ...pojednajmy się choć na ten czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.