Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12191 miejsce

Man Li i Carmela Altamura dla Niepodległości i Dnia Weteranów USA

IM Pateccy zapraszają 12 XI do CENTRUM MACIERZ POLONII w Woli Więcławskiej 58 na Koncert Przyjaźni pianistki z Chin Man Li Szczepańskiej i uczniów oraz artystów amerykańskich w rocznicę ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI oraz DNIA WETERANÓW USA

Man Li Szczepańska koncert z uczniami na scenie w Czchowie 3 maj 2016 z okazji Rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja / Fot. Jan Piotr SzczepańskiIrena i Marek Patecki zapraszają w sobotę 12 XI do CENTRUM MACIERZ POLONII w Woli Więcławskiej 58, na Koncert Przyjaźni, gdzie wystąpią międzynarodowa pianistka Man Li Szczepańska i jej uczniowie oraz sławni wspaniali amerykańscy goście pod kierownictwem artystycznym Carmeli Altamura.
Rozpoczną oni swoje występy już jutro w piątek.
11 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się „Koncert Przyjaźni” z okazji Święta Niepodległości Polski oraz Dnia Weteranów (Veterans Day) w USA, przypominający polskie i amerykańskie pieśni patriotyczne oraz pozwalający podkreślić przyjaźń między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt” (ul. Warszawska 37)
Koncert w Katowicach jest jednym z pięciu koncertów zaplanowanych w ramach Poland Music Tour for Peace 2016. Gości zza oceanu będzie można także podziwiać w następujących wydarzeniach muzycznych:
12 listopada – Centrum Macierz Polonii, Wola Więcławska nr 58 k/Krakowa, „Koncert Przyjaźni”,
13 listopada – Synagoga Tempel w Krakowie, „Koncert Pieśni Kompozytorów Żydowskich”,
14 listopada – Chorzowskie Centrum Kultury w Chorzowie, koncert fundraisingowy na rzecz chorzowskiego hospicjum,
15 listopada – Opera Śląska w Bytomiu, „Koncert Nieśmiertelnych Arii Operowych”.
 
We wszystkich koncertach, jak piszą organizatorzy, udział wezmą laureaci Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego Altamura/Caruso organizowanego przez Inter-Cities Performing Arts, Inc. NJ/NY. Założycielem tej instytucji i prezesem jest Carmela Altamura – niegdyś wybitna sopranistka, a obecnie jeden z najznakomitszych nauczycieli w zakresie pedagogiki wokalnej. Studiowała w Konserwatorium  Giuseppe Verdiego w Mediolanie, na co otrzymała stypendium z Metropolitan Opera. Występowała w najważniejszych salach koncertowych Europy, Bliskiego Wschodu i USA. Współpracowała z wielkimi dyrygentami, m. in. z Franco Ferraris, William Hicks, Ovidio Balan, Anton Coppola i Alfredo Silipigni oraz z pianistą / kompozytorem Ettore Campogalliani. Założyła wiele instytucji muzycznych, które pomagają młodym adeptom sztuki operowej kształcić głosy i rozwijać kariery. Można tu wymienić m. in. Inter-Cities Performing Arts, Inc. i Altamura School for the Fine and Performing Arts. Stworzyła prestiżowy konkurs śpiewaczy, Altamura/Caruso International Voice Competition.
W Poland Music Tour 2016 wystąpią następujący artyści:
Justyna Giermola – sopran,
Leslie Gonzalez – sopran spinto,
Francisca [/b]Plakat Koncertu Przyjaźni z okazji Święta Niepodległości Polski oraz dnia Weteranów USA / Fot. Inter-Cities Performing Arts, Inc.Mendoza – skrzypce,
Ola Rafalo – mezzosopran,
Jenny Sandelin – sopran,
Anne Tormela – sopran,
Krzysztof Biernacki – baryton,
David Maiullo – fortepian, dyrygent,
Mika Nisula – tenor,
Enrique Pina – tenor,
Gabriel Vamvulescu – bas.

 [i]
Organizatorami wydarzenia są Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”, Inter-Cities Performing Arts, Inc. z USA i Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC).

Córki Maestry Man Li Szczepańskiej od lewej młodsza Miranda Konstancja śpiew i starsza Awaz Lila - wiolonczela / Fot. Radosław PietragaKoncert grupy amerykańskiej poprzedzi krótki występ młodych talentów z Polski z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, gmina Czchów,Man Li Szczepańska koncert z uczniami na scenie w Czchowie 3 maj 2016 z okazji Rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja / Fot. Jan Piotr Szczepański
pod kierunkiem międzynarodowej pianistki Man Li Szczepańskiej, która uraczy nas m.in. patriotyczną muzyką Chopina i Paderewskiego.Man Li Szczepańska pianist / Fot. Kecai Li
Panie, Panowie zachęca Marek Patecki w rozmowie ze mną, "dla nas to bardzo duży wysiłek aby to wszystko przygotować, Ale skoro dano nam szansę aby taki koncert u Nas się odbył, nie wolno nie skorzystać z takiej okazji .
Już mamy sporo gości i partnerów m.in. : Towarzystwo Strzeleckie” Strzelec “, Komitet Organizacyjny ŚDM, Wojskowi, którzy przygotowywali Miasteczko ŚDM, Przedstawiciele International Institute of Polish Culture in Padua, Polish American Chamber of Commerce Miami, Centrum Macierz Polonii Wola Więcławska Kraków, KIA IM Patecki, Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, Gmina Michałowice, US Polish Trade Council, Bractwo Kawalerów Spiżowych, Instytut Tradycji III RP, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Wspólnota Polska, KOFAX2, SOiKP, Fundacja Plenery.
To cieszy, ale doświadczenie mówi, że zawsze było poprzednio jeszcze dużo wolnego miejsca w naszym Centrum. Dlatego też chciałem prosić Was, abyście nie tylko sami skorzystali z zaproszenia, ale również przekazali zaproszenie na to wydarzenie Waszym znajomym. Przez Was możemy dotrzeć do ludzi którzy tworzą i robią ciekawe rzeczy .
Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko herbu Roch III (ur. 4 lutego 1746 w Mereczowszczyźnie, zm. 15 października 1817 w Solurze) – polski inżynier wojskowy, fortyfikator, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjedno / Fot. wikipediaTen koncert i to wspaniałe wydarzenie związane z zasadzeniem Dębu Tadeusza Kościuszki w tym miejscu może być szansą do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Proszę skorzystajcie sami z zaproszenia i przekażcie je innym.
Pewnych Wartości trzeba strzec . Pewne rzeczy nie są nam dane na zawsze, więc starajmy się między innymi swoją obecnością na podobnych wydarzeniach wyrazić swoje poparcie dla patriotycznych działań."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem pod wrażenie spektaklu najlepszych głosów światowych z Nowego Jorku dla uczczenia Dnia Niepodległości Polski i Dnia Weteranów USA. Piękny i wzruszający program patriotyczny dla obu krajów! Program był również wzbogacony przez najmłodsze talenty z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Centrum Macierz Polonii jest doskonałym łącznikiem dla obu krajów. Artyści ze Stanów Zjednoczonych byli pod wrażeniem i bardzo docenili wkład właścicieli Państwa Pateckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 koncertów w krótkim odstępie czasu w odległych miejscowościach to duży wysiłek znakomitych artystek i artystów o organizatorów ale przecież cel jest szczytny i warto tak właśnie działać. Pozdrawiam znaną mi dobrze wspaniała pianistkę Man Li Szczepańską i życzę sukcesu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.