Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22937 miejsce

Man Li Szczepańska chińską muzyką czci Chiński Nowy Rok na UJ

W poniedziałek 3 lutego 2014 o godz.18:00 pianistka Man Li Szczepańska koncertem chińskiej muzyki czci Chiński Nowy Rok 2014 w Sali Malinowej Instytutu Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4. Serdecznie zapraszamy!

Man Li Szczepańska w Instytucie Konfucjusza 2014: talent i uroda / Fot. archiwum pianistkiPianistka gra utwory z różnych regionów Chin i jak zawsze co najmniej jednym utworem przenosi słuchaczy w klimat polskiej muzyki, a nietrudno zgadnąć, że będzie to utwór najsławniejszego polskiego kompozytora. W Polsce pianistka jest czynnym członkiem Oddziału Krakowskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej a w Instytucie Konfucjusza w Krakowie jej koncerty cieszą się szczególnie wielką popularnością, o czym świadczą zawsze sale i przyległe korytarze, wypełnione publicznością i fanami z różnych miast polskich.
Man Li Szczepańska gra w Instytucie Konfucjusza w 2012 roku / Fot. archiwum pianistkiPianistce towarzyszyć będą Jej dwie córki. Starsza licząca sobie sześć lat i 9 miesięcy o egzotycznym pierwszym imieniu Awaz Lila , zwana w przedszkolu przez dzieci Melodią ( bo takie jest kurdyjskie znaczenie jej imienia ) zaśpiewa chińskie piosenki, których postara się nauczyć zebranych gości. Młodsza dwulatka Miranda Konstancja ma jej towarzyszyć tańcem, którego uczy się od starszej siostry i babci Li Shuyi.
Wypada przypomnieć,że bardzo zaangażowana jest w kontakty artystyczne głowa Rodziny pianistki Man Li Szczepańskiej, jej Ojciec Prof. Li Kecai. Na stronie Instytutu Konfucjusza możemy przeczytać m.in., że "W dniu 27 listopada chiński malarz Li Kecai przekazał Instytutowi Konfucjusza własnoręcznie namalowany portret Konfucjusza. Uroczystość odbyła się w obecności pana Rektora UJ prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka w Sali Senackiej Collegium Novum."Man Li w Instytucie Konfucjusza gra w wypełnionej sali 3 II 2014 r. / Fot. archiwum pianistki
Tego wieczoru usłyszymy także Koncert na chińskich instrumentach w wykonaniu wspaniałej Anny Krysztofiak.
Wstęp na koncert jest wolny. Po koncercie Organizatorzy wraz z Dyrektorem Instytutu Konfucjusza dr Joanną Wardęgą i jej Zastępcą Prof. Sun Zhongli, zapraszają tradycyjnie, jak co roku, na chiński poczęstunek.
Prof. Li Kecai z rodziną przekazuje portret Konfucjusza dla UJ / Fot. Jan SzczepańskiNa zdj. Man Li Szczepańska z ojcem prof. Li Kecai rodziną i przyjaciółmi i JM Rektora UJ podczas przekazania portretu Konfucjusza dyrekcji Instytutu.
Opinia uczestniczki koncertów Man Li Szczepańskiej, znanej krakowskiej poetki Ireny Kaczmarczyk;

Właśnie wróciłam z pięknego Koncertu, który odbył się z okazji Chińskiego Nowego Roku Drewnianego Konia 2014 w Instytucie Konfucjusza. Na fortepianie grała światowej sławy pianistka Man Li Szczepańska, chińskie piosenki śpiewała córeczka Lila Szczepańska a tańczyła jej młodsza siostra Miranda Konstancja Szczepańska. Niestety, z powodu bardzo licznej publiczności ( siedziałam daleko od sceny) nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć. Sala Malinowa po prostu pękała w szwach.
Man Li Szczepańska grała chińskie melodie, ale wybrzmiał też jeden z utworów Chopina - Grande Valse Brillante op.34 nr 3. Na chińskich instrumentach koncertowała też artystka Łódzkiej Filharmonii Anna Krysztofiak.
Zapewne pojawią się zdjęcia i filmy z tego koncertu, bo flesze błyskały bez przerwy i kilka kamer filmowało artystkę podczas gry. W zastępstwie posłuchajcie Man Li Szczepańskiej z innego koncertu…

http://www.youtube.com/watch?v=MOci1_iy9R8
 / Fot. Instytut Konfucjusza w Krakowie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.