Facebook Google+ Twitter

Man Li Szczepańska gra Chopina w bazylice w Brochowie k.Warszawy

Kto dzisiaj jest w Warszawie lub w okolicy podwarsz. miejscowości Brochów może przybyć w samo południe do bazyliki w Brochowie na Mszę a po niej na koncert Man Li Szczepańskiej muzyki Fryderyka Chopina i Stanisława Niewiadomskiego

Pianistka Man LI Szczepańska w garderobie / Fot. Wiesław AdamikŚwiątynia w Brochowie jest od kilku lat udostępniana latem na dwa miesiące przez ks. proboszcza Jana Zielińskiego przy współpracy z warszawskim Towarzystwem imienia Fryderyka Chopina i Samorządem Gminy Brochów na cykl koncertów pianistycznych. pod nazwą Letni Festiwal Chopinowski Pianistka Man LI Szczepańska gra w bazylice w Brochowie k. Warszawy / Fot. Jan Szczepański

Brochów jest miejscem szczególnie związanym z rodziną Chopina, bo w tym kościele brali ślub także rodzice kompozytora, a w pobliskiej Żelazowej Woli jest dworek Muzeum Fryderyka Chopina. Miejsce to dobrze zna "maestra" Man Li Szczepańska, która przyjeżdżała w to miejsce jeszcze w okresie studiów na Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, a potem w okresie studiów podyplomowych ( otwiera przewód doktorski) u profesora Kazimierza Gierżoda.

Zapraszamy do bazyliki w Brochowie 20 lipca 2014 roku o godz. 12 do 15

W programie koncertu: Wnętrze bazyliki w Brochowie / Fot. Jan Szczepański

WSTĘP OCZYWIŚCIE WOLNY

Stanisław Niewiadomski ( 1857 -; 1935 )

Trzy tańce Polskie
Mazurka
Polonaise Kompozytor Stanisław Niewiadomski / Fot. archiwum
Krakowiak

Fryderyk Chopin ( 1810 -1849 )

Grande Valse op. 42
4 Mazurki op.33
Ballada F dur op. 38
Polonez As-dur op.


Wybitna pianistka przybyła specjalnie na ten koncert z całą swoją rodziną, aby realizować dalej ideę swoich koncertów w miejscach związanych z postaciami wielkich Polaków -
a były to już - koncert upamiętniający 100 lecie śmierci Heleny Modrzejewskiej w krakowskiej restauracji "U Pollera:, urodziny Henryka Sienkiewicza w Dworku Muzeum w Woli Okrzejskiej, czy samego Fryderyka Chopina w dworku w Dusznikach - Zdroju oraz w wielu innych obiektach świeckich i sakralnych w kraju i za granicą Polski. Fryderyk Chopin / Fot. archiwum

Agnieszka Grochowicz i Man Li Szczepańska w krakowskiej kawiarni Pianistka MAN LI Szczepańska jest członkiem Towarzystwa im Fryderyka Chopina w Polsce oraz Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im I.J.Paderewskiego i występuje pod ich patronatem. Podobny patronat honorowy każdorazowo daje artystce Fundacja Światowe Centrum Dydaktyczne w Żelazowej Woli Miejscu Urodzin Fryderyka Chopina. Także patronują stale Oddział Małopolski Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej prowadzony przez Red.Wiesława Adamika oraz Stowarzyszenie Artystyczne i Naukowe imienia Henryka Sienkiewicza i Towarzystwo Obrony Zachodnich Kresów Polski z sekretarzem generalnym Teresą Stanek.


Tradycje artystyczne w rodzinie pianistki Man Li Szczepańskiej ( babcia Shuyi Li to była tancerka Opery Pekińskiej, dziadek Kecai Li to znany chiński artysta malarz) kontynuują już jej dwie córki 2 letnia Konstancja Miranda i Awaz Lila Melodia - zobacz clip:


Rodzina w komplecie gości w jego rezydencji pod Warszawą, pana Jana Gruszyńskiego, niezależnego publicysty, konesera muzyki, cenionego propagatora polskich tradycji wolnościowych.

Współautorem powyższego materiału jest red. Wiesław Adamik

Seria zdjęć Jana Szczepańskiego z dworku Jana Gruszczyńskiego:
Man Li z córeczką Awaz w 2012 r w dworku Jana Gruszyńskiegp / Fot. Jan SzczepańskiMan Li z córeczką Awaz :Lila oraz całą rodziną w 2012 r w dworku Jana Gruszyńskiegp / Fot. Jan Szczepański / Fot. Jan Szczepański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Relacja z Brochowa niebawem, będzie okazja do zadawania zamulających pytań lub merytorycznej dyskusji lub do jednego i drugiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwaga o Chopinie słuszna i spełnimy oczekiwania komentatorki najdalej w weekend.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gł. autor przeprasza że ma tylu artystów w rodzinie do promowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chopina trzeba po prostu posłuchać własnie w wykonaniu Man Li. Wtedy można dyskutować. To prawda sporo w sieci o Niej. Ona już pięknie mi mówiła o Chopinie w niejednym wywiadzie. Ona wie najlepiej kto to taki! I na pewno powie chętnie dla tego portalu. A może kiedyś zagra nawet w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To właśnie jest to! Żeby uzyskać wysokie oceny, trzeba spełnić pewne standardy. Pan Krzysztof je doskonale wyłuszczył. Zamiast wypominać profesjonaliście jego profesjonalizm warto się zadbać o poprawność materiałów. Reklama, autoreklama na każdym kroku, chaos kompozycyjny, galimatias treści. Nic nowego, w każdym materiale to samo i te same nazwiska łącznie z tym, co nie należy do tematu. Oto moje uzasadnienie oceny 1. Żadna zmowa, oceniam niezależnie od innych odbiorców. Co więcej materiały te nie są rzadkie, jak tu się usiłuje to wmówić. Zdominowały zupełnie dwa profile.

Obrona Conchity ma niby uniemożliwić zainteresowanie Chopinem? Proszę tylko spojrzeć, ile jest w króciutkiej notce o Chopinie!? Jedno zdanie, że się urodził. Reszta nie na temat Chopina tylko o wakacyjnych planach całej rodziny pewnej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma mowy o obiektywnej ocenie i dyskusji w W24 gdy jest zmowa na stawianie "-".

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak się postawiło "1" to średnia oceny leci do "3". Niektóre tuzy portalowe szaleją tak od prawie pół roku zaniżając średnią nawet do "2" niezależnie od tego o czym i jak piszemy, na jakim poziomie są zdjęcia. Ostracyzm który dotyka Mikkego nie jest odosobnionym przypadkiem?
Przyznaję: upodobałem sobie pisanie o artystycznej rodzinie polsko chińskiej ( złożoną z piątki artystów) ale takie dostaję materiały i owocną współpracę. Każdy artysta może na taką liczyć jak jest stosowna okazja. Płyty, książki itd. do recenzji od lat dostaje niezależnie od W24.
Zapraszam do moich dziesiątek może nawet setek galerii zdjęć w innych portalach profesjonalnych i społecznościowych w ostatnim roku. A znakomitych dziennikarzy obywatelskich do stowarzyszeń twórczych o których piszę i na zloty takie jak w Okrzei.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, jeśli materiał Pana Szczepańskiego tudzież innego autora będzie profesjonalnie napisany, bez błędów, bez nachalnego uprawiania reklamy własnej rodziny (żony + dzieci), a sam autor dopełni wszelkich wymogów serwisu (w tym dokona pełnej rejestracji ze zdjęciem), to myślę, że będzie miał szansę znaleźć się na rotatorze. Choć, oczywiście, zadecyduje o tym Redakcja. Ze swojej strony mogę tylko poradzić, by zamiast liczyć punkty pod swoimi artykułami i komentarzami popracować nad zamieszczanymi tu materiałami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo to -3 przy komentarzu Jana Szczepańskiego, który jest przecież świadkiem tego że pianistka trzy razy bisowała w Brochowie. Na czym polega każdy z tych minusów i każdy niski punky oceny "1" punkt przy każdym artykule?
Czy to często się zdarza aby pianiści bisowali? Jak to widziałem w Radomsku gdy Man Li Szczepańska po półtoragodzinnym koncercie "Chopin dla Jana Pawła II" wykonała bisy. To było oczywiście w Szkole Muzycznej imienia Bacewicz, więc specjalna publiczność rozumiejąca co to jest mistrzowskie wykonanie muzyki Chopina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja Jana Szczepańska o koncercie w miejscy chrztu Chopina w Brochowie zasługiwała na to aby być wybita jako główny news tego portalu w niedzielę 20 lipca czy nie?
Tak jak w tym momencie jest na winiecie strony gł. relacja red. K. Krzaka z koncertu muzyki hiszpańskiej 20 lipca w Ośtrowcu Św.? Wiadomo że Jan Szczepański nie ma wstawionego portretu zdjęciowego, a to warunek wejścia na winietę ( nie zawsze zresztą przestrzegany) ale hipotetycznie można założyć że zasługuje..Może Wiadomości24. powinny dorosnąć do "poważnej" muzyki Chopina? Chopin jest wizytówką Polski na całym świecie a Szczepańska jest wirtuozem Jego muzyki...Chętnie zobaczę jak będzie anonsowany koncert w Antoninie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.