Facebook Google+ Twitter

Man Li Szczepańska gra na XXIV Forum Ekonomicznym w Krynicy 2014

To jedno z najważniejszych spotkań na tematy ekonomiczne w Polsce i Europie z udziałem nie tylko ekonomistów, ale także przedstawiciel władz, rządów, dziennikarzy oraz artystów. 4 IX 2014 godz. 17.30 na Forum jest koncert pianistki Man Li

Pianistka Man Li Szczepańska / Fot. archiwum pianistkiTematy obrad Forum krynickiego się zmieniają, a w tym roku ważnym wątkiem będzie rynek produktów lokalnych. Szczegółowo omawia zakres tegorocznego forum oficjalna strona

http://www.forum-ekonomiczne.pl/

Szczególnie polecam na tej stronie internetowej transmisje na bieżąco już w tej chwili z obrad XXIV Forum na temat promocji lokalnych producentów (polskie firmy!) w świecie ! W chwili pisania tego materiału była mowa o promocji spółdzielni mleczarskich i innych producentów nabiału)Koncert pianistyczny Krystyny Man Li Szczepańskiej

W czasie XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych. Goście mogli wybierać spośród licznych wieczorów autorskich, koncertów, wystaw i projekcji filmów.Goście XXIV Forum będą mieli także okazję do posłuchania muzyki poważnej. 4 września o godz. 17.30 odbędzie się już po raz czwarty koncert wybitnej pianistki Man Li Szczepańskiej. Po raz pierwszy grała na rym Forum w 2009 roku.

W repertuarze Krystyny Man Li Szczepańskiej można znaleźć utwory m.in. takich kompozytorów jak W. A. Mozart, J.S. Bach, czy S. Rachmaninow, ale to twórczość Fryderyka Chopina pianistka kocha najbardziej. W 2009 roku w ramach tournee po swoim rodzinnym kraju występowała z koncertem „Z Chopinem w Chinach”. Man Li Szczepańska gra też koncerty „Pamięci Papieża Polaka Jana Pawła II” i innych wielkich Polaków , a także nagrywa utwory Chopina do filmów i clipów. Oddanie i pasja, z jaką związana z Krakowem pianistka poświęca się popularyzacji muzyki wybitnego polskiego kompozytora, pokazują jak uniwersalne są jego dzieła.

Podczas koncertu w Krynicy wybitna pianistka chińskiego pochodzenia zaprezentuje najpiękniejsze kompozycje Fryderyka Man LI Szczepańska przy białym fortepoanie w Chinach / Fot. archiwum pianistkiChopina i innych polskich kompozytorów, a w tym roku dużo utworów pianistycznych kompozytorów chińskich, co jest istotne ponieważ w tym roku w Forum weźmie udział szczególnie liczna delegacja chińska. W Warszawie jednocześnie odbywają się od jutra Targi China Polska Import Eksport
Man Li Szczepańska z córkami Aaz Lila i Konstancja Mirandą po koncercie w Płaacyku Myśliwskim w Antoninie / Fot. Jan SzczepańskiMiłym wydarzeniem na zakończenie koncertu będzie występ jej córeczek tańczących i śpiewających po chińsku i japońsku w oryginalnych strojach orientalnych z akompaniamentem swojej mamy. Występ dzieci wciągnie międzynarodową widownię w klimaty chińskiej czy nawet japońskiej kultury i da wyraźny sygnał zainteresowania Polski dalszym rozwojem współpracy ekonomicznej i kulturalnej z Pekinem spodziewanym tegorocznym gościom z Chin

Man Li Szczepańska pianistka będzie w towarzystwie mamy oraz męża Jana Piotra Szczepańskiego, dyrektora artystycznego Man LI Szczepańska po koncercie w Antoninie 2014. Z tyłu w kolorowej koszili jej ojciec prof KeCai Li / Fot. Jan Szczepański i i ojca prof. Li Kecai malarza chińskiego, członka Chińskiej Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciela Chińskiego Stowarzyszenia Towarzystw Przyjaźni Chin z Narodami Świata w randze Kierownika odpowiedzialnego za współpracę kulturalną Chin z Krajami Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Każdy taki koncert Man Li Szczepańskiej to wyjątkowe wydarzenie. Za każdym razem zmieniany jest repertuar, dochodzą nowe utwory a nawet nazwiska kompozytorów. Od każdego pianisty nawet tak wybitnego jak Maestra wymaga to wielkiej pracy.

Szkoda że nie mogłem być na koncertach w Antoninie i Krynicy, ale liczę na obejrzenie w youtube zapisu wideo. Jak taki koncert wygląda przekonałem się już niejednokrotnie. W Krakowie, Woli Okrzejskiej i Radomsku. Zaznaczam, że chodzi każdorazowo o koncert galowy, a nie wykonanie kilku utworów z solistkami co także miało w jej wykonaniu wymiar artystyczny. Koncert galowy w jej wykonaniu to wydarzenie porywające i dziwię się polskim stacjom telewizyjnym, że tego nie nagrywają. Kultura muzyczna staje się coraz bardziej prostackim show w wykonaniu rozmaitych przebierańców i nie ma dawnej klasy i uroku. O Chopinie, coraz rzadziej docierasz pod strzechy! Dzięki Ci Man Li, że nam Go przypominasz i że Twoja rodzina często do tego musiała dopłacać! Gdzieś w głębi duszy wierze, że dobry zwłaszcza polsko chiński artysta w końcu się przebije mimo niezręcznych niespodzianek jakie stwarzają organizatorzy takich imprez jak krynickie forum ekonomiczne niemal w ostatniej chwili przekładając datę koncertu Man LI Szczepańskiej z 3 IX na 4 IX.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj na tym forum gospodarczym w Krynicy potężna delegacja z Chin miała panel prezentacji i dyskusji na temat możliwości współpracy nie tylko Polski z chińskimi prowincjami, zatem Chiny pukają wciąż do wrót UNII EUROPEJSKIEJ aby nawiązać jakąś ścisłą współpracę gospodarczą, może nawet sensownie inwestować u nas.
A powinni moim zdaniem kupować Chińczycy także polskie surowce, węgiel, miedź.

Skoro Chiny kupują tak dużo rudy żelaza w Brazylii że Brazylijczyk który im to tam organizuje jest najbogatszym mieszkańcem tego kraju to dlaczego nie można tak w Polsce i Europie?
Polska ma z Chinami kontakty kulturalne i handlowe a nie ma produkcyjno - gospodarczych choćby w procentach tego jakie mają USA czy Niemcy?

Na forum jest kwestia współpracy zwłaszcza małych firm ... Ale czy kogoś to w tym portalu interesuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dumna córa Chin i Polski Man Li Szczepańska dzisiaj gra Chopina i muzykę chińską w Krynicy. Kto jest melomanem a nie słuchał jej dużego mistrzowskiego koncertu w dobrej sali i fortepianie dużo traci.
Potężna delegacja z Chin reprezentacja kilku prowincji wczoraj przedstawiła na krynickim Forum Gospodarczym ofertę współpracy z Polską.

Główne panele dyskusyjne tegorocznego forum dotyczą zagadnień gospodarki polskiej i europejskiej, które omawiają eksperci z kraju i zza granicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przybliżamy temat tegorocznego i rozpoczętego własnie XXIV Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy i omawiamy występ pianistki Man Li Szczepańskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.