Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6610 miejsce

Man Li Szczepańska z Mirandą i Melodią podbiły Wrocław.

Córki chińskiej pianistki Man Li Szczepańskiej Melodia i Miranda wystąpiły 10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym prof. Jerzego Monkiewicza i od razu stały się ulubienicami publiczności.

Córki chińskiej pianistki Man Li Szczepańskiej Melodia i Miranda wystąpiły 10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym prof. Jerzego Monkiewicza. / Fot. Jan SzczepańskiGoście na koncercie 10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym / Fot. Jan Szczepański Koncert, przy wypełnionej po brzegi Sali Reprezentacyjnej wrocławskiego Pałacu w Pawłowicach, poprzedzony był zgodnie z przyjętym w cyklu spotkań pod nazwą Wieczory Pawłowickie utartym zwyczajem, obszernym wstępem prof. Jerzego Monkiewicza. Przedstawił prof. Jerzy Monkiewicz z ogromną swadą życiorys artystyczny pianistki Man Li Szczepańskiej i w jaki sposób po raz pierwszy na żywo zetknął się z jej muzyką na koncercie w Antoninie. Przy lekturze artykułu zatytułowanego napisanego przez jego serdecznego przyjaciela redaktora w ogólnopolskim tygodniku „PRZEGLĄD” (https://www.tygodnikprzeglad.pl/z-chopinem-na-wsi/ ), który pisał tak:
„W malutkiej, starej, drewnianej chałupce we wsi Domosławice, liczącej zaledwie 300 mieszkańców, położonej w dolinie Dunajca, w gminie Czchów niedaleko Nowego Sącza, mieszka z dwiema córkami, dziewięcioletnią Awaz Lilą i pięcioletnią Mirandą Konstancją, oraz matką Shuyi Li chińska pianistka Man Li Szczepańska. To tu, po długich poszukiwaniach, odnalazła piękno rodzinnego kraju Fryderyka Chopina, którego muzykę rozsławia na całym świecie.
– Tu wszyscy mają murowane, komfortowe domy, świetnie wyposażone i w takiej chałupie nikt nie chciał mieszkać – mówi Man Li. – A ja tu znalazłam prawdziwą Polskę, której dźwięki towarzyszą mi od dzieciństwa. Wszędzie wokół jest pięknie. Jeżdżę po okolicznych wioskach uczyć dzieci gry na fortepianie, patrzę na te pola i często w samochodzie nucę sobie Chopinowskie melodie."

Gra pianistka Man Li Szczepańska 10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym prof. Jerzego Monkiewicza. / Fot. Jan Szczepański Prof. Jerzy Monkiewicz odszukał poprzez Red. Wiesława Adamika Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej Oddział Krakowski - ( https://www.facebook.com/Towarzystwo-Przyjaźni-Polsko-Chińskiej-Oddział-Krakowski-673162606114233/?fref=ts ) pianistkę, która od początku swojego pobytu w Krakowie jest członkiem Towarzystwa.
Prof. Jerzy Monkiewicz przedstawił kolejno członków przebojowego Tercetu 3M ( 3 MUZY ) Man, Melodię i Mirandę. Jego barwne opisy kompozytorów i ich utworów oraz epok w których działali, które miały być grane tego wieczoru pokazały jak głęboko wszedł on w zagadnienia muzyczne. Zapytany przeze mnie po koncercie o to skąd wzięła się jego pasja do organizowania imprez muzycznych, odpowiedział. "Kilkanaście lat temu jak zastanawiałem się co będę robić po przejściu na emeryturę, wzięła się propozycja organizowania w odremontowanym Pałacu Pawłowickim cyklicznych spotkań muzycznych. Kupiłem sobie Encyklopedię Muzyki i zacząłem poważnie zajmować się organizowaniem koncertów pod patronatem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz wespół ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu w Pawłowicach. Projekt „Wieczory Pawłowickie” jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego." Na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu znajdziemy mnóstwo informacji o najsławniejszych artystach, którzy zapraszani byli przez Prof. Jerzego Monkiewicza. Tego wieczoru była to kolejna impreza z cyklu spotkań z muzyką, których gospodarzem i pomysłodawcą jest profesor Jerzy Monkiewicz, lekarz weterynarii z Uniwersytetu Przyrodniczego.10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym prof. Jerzy Monkiewicz. / Fot. Jan Szczepański
Niedawno odremontowany pałac w Pawłowicach, niegdyś należący do rodziny Kornów, od 1945 roku jest własnością Uniwersytetu Przyrodniczego. Obecnie mieści się w nim siedziba Centrum Kształcenia Ustawicznego, a z tej racji odbywają się tam liczne konferencje i szkolenia.

„Wieczory Pawłowickie” organizowane są już od paru lat. Co miesiąc zaproszeni goście mają okazję rozkoszować się dźwiękami muzyki klasycznej. Ten gatunek muzyczny jest bowiem szczególnie ulubiony przez prof. Monkiewicza.

Na stronie uczelni wyczytać możemy, że Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest spadkobiercą intelektualnego i naukowego dorobku uczelni lwowskich i ich tradycji. Jako samodzielna uczelnia funkcjonuje od 1951 roku. Co roku mury Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opuszcza około 2800 absolwentów.

Prof. Jerzy Monkiewicz przedstawił publiczności krótkie Informacje dotyczące osiągnięć młodych artystek Melodii i Mirandy. Mimo młodego wieku osiągnęły już bardzo dużo.
MELODIA Awaz Lila ur. w Krakowie w kwietniu 2007 roku wiolonczela - profesor Orest Brylinsky, fortepian 1 klasa (profesor Man Li Szczepańska )pianistka Man Li Szczepańska i Melodia Awaz Lila po koncercie / Fot. Jan Szczepański
Uczennica 3 klasy Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, pierwsza wiolonczelistka w Szkolnej Orkiestrze Symfonicznej w Domosławicach. Koncertowała na Słowacji a w Polsce w Domach Kultury w Czchowie, w Łososinie Dolnej, w Skawinie, w Rożnowie, w Muzeum I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach,w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wygrała konkursy wiolonczelowe w Krakowie, Jarosławiu, Skawinie i w Łososinie Dolnej. SOLISTA INSTRUMENTALISTA (wiek 7-12 lat) Miejsce I. Melodia Awaz Lila Szczepańska (fortepian)


MIRANDA Konstancja urodziła się w Krakowie w grudniu 2011.Man Li Szczepańska - fortepian i Miranda Konstancja - skrzypce wystąpiły 10 lutego 2017 roku we wrocławskim Pawłowickim Salonie Muzycznym prof. Jerzego Monkiewicza / Fot. Jan Szczepański
Uczennica 1 klasy Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, Altowiolistka u pani Profesor Ewy Borcz. Koncertowała w Domach Kultury w Zakliczynie, w Czchowie, w Łososinie Dolnej, w Muzeum I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wygrała nagrodę specjalną w powiatowym konkursie „Talent Start” w Łososinie Dolnej. Była to specjalna Nagroda pozakonkursowa.
Po tak obszernym wprowadzeniu rozpoczął się wspaniały koncert artystek według programu uwidocznionego na wydrukowanych zaproszeniach. Koncert został odebrany bardzo entuzjastycznie przez obecnych gości a artystki nagradzane były owacjami i gorącymi brawami. Po koncercie długo jeszcze prowadzone były rozmowy gości z artystkami i robione były wspólne zdjęcia pamiątkowe. Dalszy ciąg rozmów odbywał się już w luźnej swobodnej atmosferze w pałacowej restauracji. Te przeżycia artystyczne w czasie koncertu i przyjemna atmosfera i ciekawe rozmowy po koncercie na długo pozostaną w pamięci gości jak i samych artystów oczarowanych gościnnością Wrocławia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Pani Man Li wykonuje kawał dobrej roboty. W mniejszych miejscowościach powinny powstawać takie ośrodki muzyczne jakie prowadzi Pani Man Li w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za palant ocenia negatywnie samo pytanie o utwory w poście? Trzeba się leczyć psychiatrycznie z lęków o pozycje swojego komentarza, a nie swoje fobie tu pokazywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekujemy za odpowiedz i podanie dokladnego programu koncertu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program 10.02.2017 Pałac Pawłowice we Wrocławiu
Man Li Szczepańska - fortepian solo i akompaniament
Fryderyk Chopin – Polonaise As-Dur, op.53
- Grande Valse Brillante op. 18
- Nokturn op 48 Nr 1
- Etiuda Rewolucyjna op.10 nr 12
Józef Władysław Krogulski - Dwa Mazurki „ Wiosna” i „A la Chopin”
Roman Statkowski - Toccata op. 33
Maria Szymanowska - Polonaise in F minor

Melodia Awaz Lila – wiolonczela
Wojciech Kilar - Wokaliza
Melodia Awaz Lila – fortepian

Sylvain Thomas - Valse de Neiges

Miranda Konstancja – skrzypce
Piosenka Ludowa Miś z laleczką

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wlasnie, dlaczego Autor nie podaje tym razem tytulow granych przez artystki utworow, w poprzednich artykulach je uwzglednial

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ciekawy jakie utwory zagrały córki Man Li?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Az sie chce wiecej wiedziec o kolejnych wieczornicach muzycznych w salonie pawlowickiego palacu u profesora przyrodnika Jerzego Monkiewicza ktore przeciez maja juz 13 letnia tradycje zapraszania znakomitych polskich wykonawcow muzycznych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciesze sie ze ponad godzinny koncert tercetu Zespol 3 M pianistki Man Li Szczepanskiej szerzej zapowiedziany medialnie w naszym portalu byl tak udany zobacz zapowiedz pod link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.