Manchester City - Manchester United 2:3. Zdecydował gol w 93. min!

W meczu 16. kolejki Premier League Manchester City przegrał na własnym stadionie z Manchester United 2:3. Czerwone Diabły powiększyły przewagę w tabeli nad lokalnym rywalem do sześciu punktów.

/ Fot. EPA/GERRY PENNYPierwsza połowa tego szlagierowego pojedynku należała do gości. W 16. minucie Young zagrał do Rooneya, a ten precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza City. W 28. minucie po świetnej akcji, którą przeprowadził Brazylijczyk Rafael, swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Rooney.

W drugiej połowie na boisku dominowali rozdrażnieni sytuacją na boisku piłkarze "The Citizens". W 60. minucie De Gea fantastycznie obronił strzały Aguero i Teveza, ale przy trzeciej próbie musiał wyjmować piłkę z siatki!Yaya Toure płaskim i precyzyjnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Gospodarze nie rezygnowali z ataków. Ich wysiłki przyniosły skutek w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dotarła do Zabalety, który mocnym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Jednak w 93. minucie to Robin van Persie zdobył zwycięską bramkę dla United. Holender uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od nogi Nasriego i wpadła do siatki.

Po dramatycznej końcówce 164. derby Manchesteru zakończyły się wynikiem 2:3. Drużynie sir Aleksa Fergusona udał się rewanż za dwie porażki w poprzednim sezonie. Manchester przez kilka najbliższych miesięcy będzie zatem czerwony.

Manchester City - Manchester United 2:3 (1:2)

Bramki: Y. Toure (60'), Zabaleta (86') - Rooney (16', 29'), van Persie (93')

Żółte kartki: Nasri, Y.Toure, Tevez, Barry - Evra, Rooney

Składy obu drużyn:

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany (21. K.Toure), Nastasić, Clichy - Silva, Y.Toure (84. Dżeko), Barry, Nasri - Aguero, Balotelli (52. Tevez)

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans (49. Smalling), Evra - Valencia (85. Jones), Carrick, Cleverley (88. Welbeck), Young - Rooney, van Persie