Manchester City z Pucharem Anglii

Manchester City pokonał w finale Pucharu Anglii Stoke City 1:0 (0:0).

Puchar Anglii / Fot. Henry Bottomley, Licencja GNU 1.2W finale Pucharu Anglii rozegranym na stadionie Wembley w Londynie, Manchester City pokonał 1:0 (0:0) Stoke City. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 75. minucie spotkania Yaya Toure.

Od samego początku meczu piłkarze Manchesteru prezentowali się zdecydowanie lepiej. Podopieczni Roberta Manciniego mimo przewagi, nie byli w stanie pokonać golkipera gości. Pierwszą dogodną sytuację dla The Citizens zmarnował Tevez w 19. minucie meczu. Napastnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stoke. Swoją szansę zmarnował jeszcze David Silva i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej części gry oglądaliśmy podobne widowisko jakie piłkarze prezentowali przez pierwsze 45 minut. Dopiero w 75. minucie meczu Manchester City wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu pod bramką Stoke do piłki dopadł Yaya Toure i pokonał Sorensena. Po stracie bramki zawodnicy Stoke jakby się obudzili i przycisnęli rywali, jednak było już zdecydowanie za mało czasu na odrobienie strat. Manchester pokonał Stoke 1:0.

Manchester City dzięki wygranej nad Stoke, zdobył po raz piąty w historii klubu trofeum Pucharu Anglii. Jest to pierwszy sukces osiągnięty przez ten klub od 35 lat.

Manchester City - Stoke City 1:0 (0:0)