Manchester City z Tarczą Wspólnoty!

Tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Anglii rozegrane zostało spotkanie o Tarczę Wspólnoty. Gracze Chelsea Londyn nie zdołali zatrzymać zawodników "The Citizens" i przegrali 2:3.

Spotkanie o to prestiżowe trofeum od lat rozgrywane jest na stadionie Wembley, mogącym pomieścić 90 tys. kibiców. Jak to miało miejsce w poprzednich latach tak i w tym roku był on wypełniony po brzegi.

Początkowe minuty upływały pod znakiem wielu fauli, które popełniali zawodnicy, zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Pierwsza dogodna sytuacja do strzelenia gola pojawiła się dopiera w 20. minucie, kiedy to głową Petra Čecha próbował zaskoczyć Vincent Kompany. Na kolejne uderzenie nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty później swoją szansę zmarnował Sergio Agüero. Odpowiedź Chelsea była natychmiastowa. Po kombinacyjnej akcji szczęścia próbował Frank Lampard, ale i on nie zdołał umieścić piłki w siatce. To co jemu nie udało się w 25. minucie udało się Fernando Torresowi na pięć minut przed końcem pierwszej połowy.

Po dokładnym dograniu Ramiresa Hiszpan zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Chwilę później podopieczni Roberto Di Matteo grali już jednak w "10". Czerwoną kartkę za faul na Kolarovie ujrzał Branislav Ivanović i musiał opuścić boisko. Mimo narastającego ataku ze strony Manchesteru City wynik nie uległ zmianie i gracze Chelsea do przerwy prowadzili 1:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnego niecelnego strzału Franka Lamparda. Gracze z City jednak cały czas dominowali czego dowód dali w 53. minucie kiedy to Yaya Touré doprowadził do wyrównania. Sześć minut później było już 1:2, a strzelcem gola okazał się Carlos Tévez. Kibice Chelsea nie zdążyli jeszcze ochłonąć po stracie dwóch goli, a na 1:3 podwyższył sprowadzony w zeszłym sezonie z Arsenalu Londyn Samir Nasri. Przy jego trafieniu kapitalną asystę zaliczył Aleksandar Kolarov. Po tej brance wydawało się, że już nic nie odbierze podopiecznym Roberto Manciniego zwycięstwa w tym spotkaniu.

W 79. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się jeszcze Daniel Sturridge. Niewiele zabrakło, a zniwelowałby stratę do jednego gola. Sztuka ta udała się wprowadzonemu chwilę wcześniej Ryanowi Bertrandowi. Młody obrońca przejął przegraną piłkę i pewnie pokonał Costela Pantilimona. Mimo zdobytej bramki drużyna Chelsea nie miała pomysłu na pokonanie przeciwnika. Chwilę przed końcowym gwizdkiem David Silva trafił jeszcze w poprzeczkę. Była to ostatnia dogodna sytuacja w tym spotkaniu i mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy City 2:3.