Facebook Google+ Twitter

Manchester United coraz biedniejszy. Czy grozi im bankructwo?

Rezerwy finansowe słynnego klubu stopniały ze 150 do 40 mln funtów. Ponad 100 mln brytyjskiej waluty kosztowało klub z Old Trafford spłacenie części zaciągniętego długu, modernizacja stadionu oraz ściągnięcie nowych piłkarzy.

 / Fot. Gordon Flood, CC BY-SA 2.0Manchester United musi spłacać swoje długi i właśnie teraz, po raz pierwszy od wielu sezonów, bardzo szybko odpadł z Ligi Mistrzów, która dla każdego klubu jest prawdziwą żyłą złota. Zawodnikom MU zostaje walka w Lidze Europy, ale pod względem finansowym nie może się to równać z Champions League. Dlatego United postawili sobie cel - muszą wygrać te rozgrywki.

Pieniądze w Lidze Europy są znacznie mniejsze, dlatego już dzisiaj się mówi, że "Czerwone Diabły" nie mają wyboru i muszą wygrać te zawody. Pierwszy krok w tym kierunku już poczynili - w ostatnim tygodniu zwyciężyli
w Amsterdamie z Ajaxem.

Największym problemem MU jest dzisiaj jego zadłużenie. Pod koniec 2011 roku wynosiło ono aż 439 milionów funtów. To właśnie na jego spłatę, klub wydał w ostatnich latach prawie 100 mln.

Są też pozytywne informacje dla kibiców MU: "Wszystko wskazuje na to, że rosną zdolności Manchesteru United do zarabiania pieniędzy. W drugim półroczu przychód klubu wyniósł 175 milionów funtów, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu do drugiego półrocza 2010 roku" - donosi h"Przegląd Sportowy".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

george best
  • george best
  • 25.02.2012 18:05

NIE MARTWCIE SIĘ O ZADŁUŻENIE MANCHESTERU MARTWCIE SIE O KADRE POLSKI NA EURO ZADNEGO Z 3 MECZY NIE WYGRA.ARTYKUŁ BEZNADZIEJNY SPISANY JESZCZE Z PRZEGLĄDU A MANCHESTER DA RADE DŁUG WYNOSIŁ PRAWIE 800 BANIEK TERAZ ZOSTAŁA POŁOWA MNIEJSZA POŁOWA

Komentarz został ukrytyrozwiń
saddam
  • saddam
  • 23.02.2012 22:59

Bankructwo? Haha, najwyżej wyceniany klub sportowy świata, trzeci na liście klubów piłkarskich na świecie, które uzyskały rok temu największy przychód, posiadający właściciela miliardera ma się martwić o pieniądze? Pomijając już fakt, że MU w ciągu 6 lat spłaciło ponad 400 mln funtów zadłużenia Glazera a nie swojego i w tym czasie 4 razy wygrał Premiership, trzy raz byli w finale LM z czego raz wygrał. Proszę Was, bez takich bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.