12561 miejsce

Manchester United lepszy od Liverpoolu w klasyku ligi angielskiej

Manchester United wygrał dzisiaj w klasyku ligi angielskiej 2:1. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Wayne Rooney.

Chelsea's Michael Essien (L) vies for the ball with Manchester United's Wayne Rooney (R) during the English Premier League soccer match at Stamford Bridge in London. / Fot. EPAW pierwszej połowie mecz był wyrównany. Najlepszą sytuację miał Paul Scholes, który z kilku metrów strzelił z głowy wprost w Pepe Reinę.

W przerwie Sir Alex Ferguson musiał, chyba użyć swoich słynnych metod motywacyjnych, ponieważ w drugiej połowie "Czerwone Diabły" zagrały zdecydowanie lepiej. Losy konfrontacji rozstrzygnięte zostały na początku drugiej połowy za sprawą Wayne'a Rooneya. Najpierw Anglik wykorzystał błąd obrony Liverpoolu i z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Dosłownie 3 minuty później Wayne Rooney znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem "The Reds", i jak przystało na tej klasy zawodnika nie zmarnował swojej szansy.

Manchester United kontrolował bieg wydarzeń przez większość spotkania. Ich harmonię zachwiał Luis Suarez, któż wykorzystał błąd obrony MU, i w 80 minucie strzelił bramkę honorową. Urugwajczyk na samym początku spotkania wywołał skandal, ponieważ podczas przywitania piłkarza nie podał ręki Patricowi Evrze.

W samej końcówce Liverpool robił co mógł, aby doprowadzić do remisu, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.